27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wybory władz BTK

2 min read

W poniedziałek 11 grudnia 2017 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury członkowie Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi podczas Walnego Zebrania Członków wybierali nowe władze.

Na kolejną kadencję 2018 – 2021 prezesem wybrano Marię Ollick,

natomiast zarząd stanowić będą:

Katarzyna Brzuszczyk – Arabasz,

Bogumiła Błażejewska,

Helena Kaczanowska,

Justyna Kania,

Ewa Pilich,

Ewa Sporna

Marianna Weilandt.

Do Komisji Rewizyjnej wybrano:

Annę Przytarską,

Grażynę Zielińską – Woźną,

Wiesława Szołtuna.

Do Sądu Koleżeńskiego:

Beatę Modzińską,

Barbarę Jankowską i Czesława Frydę.

W przegłosowanej Uchwale Walnego Zebrania Członków zapisano w pk. 1: Bory jako region etnograficzny leżący w największym kompleksie leśnym Borów Tucholskich jest naszą małą, Pomorską Ojczyzną. Świadomi walorów krajobrazu przyrodniczego i kulturowego otrzymanego po naszych przodkach, chcemy go pomnażać dla dobra naszej Małej Ojczyzny, wzbogacając jednocześnie dziedzictwo ogólnonarodowej kultury.

W trosce o dziedzictwo i krajobraz kulturowy znalazł się następujący zapis: Edukacja regionalna prowadzona przez członków towarzystwa jest wyrazem troski o kształt i obraz krajobrazu kulturowego Borów w przyszłości.

Należy w dalszym ciągu dokładać starań i nieustannie zachęcać szkoły i nauczycieli do działań zakresie edukacji regionalnej.

Części roboczej zebrania przewodniczył Stanisław Łangowski. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku – borowiackich Godów zebranie zakończono w życzliwej i rodzinnej atmosferze wspólnym dzieleniem się opłatkiem i kolędą.


FB Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook