26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WYDARZENIE KULTURALNE: Wystawa sztuki transformatywnej „Siłownia Korzeni” Malarstwo Ralfa Klempela w Muzeum Borów Tucholskich

1 min read

Przed nami wydarzenie wyjątkowe – wystawa prac malarskich innych, niż wszystkie, które tucholskiej  publiczności przedstawiono w przeciągu ostatnich lat. Ich autor znany jest w Polsce tylko w wąskich kręgach koneserów malarstwa. Tym bardziej, wielka pochwała dla Starosty Tucholskiego za to, że tak cenne i ciekawe prace, obejrzymy w tucholskim muzeum.

Czym jest sztuka transformatywna? To ideał dla artysty, a koszmar dla krytyka sztuki, nawet domorosłego, sztuka jako miejsce wolne od reguł, miejsce w którym możemy się dowiedzieć czegoś więcej, czegoś wymykającego się sztywnym i znormalizowanym metodom poznawczym, ale także sztuka, która w duchu Foucault, czyli…, „osiągnięcie stopnia zero historii szaleństwa”, dotarcie do gestu, który „dzieli Rozum i szaleństwo na rzeczy odtąd zewnętrzne”, cezury „określającej rozstęp między rozumem a nierozumem”, gdzie krytyk analizuje dyskursy, pokazując ich wewnętrzne uwarunkowania.

Prawda, że koszmar?

Ralf Klempel – autor prac, które obejrzymy, wydaje się być mistrzem sztuki transformatywnej. Urodził się 2.12.1957 r. w Soltau, studiował we Frankfurcie nam Menem. Pracy, nauki i sztuki uczył się w Środkowej i Południowej Ameryce, USA i Hiszpanii. Zaraz, czy można się nauczyć sztuki? Dotychczas talent zapewniał sukces, nie w tym przypadku, mało tego Ralf Klemper od 2000 roku jest nawet pedagogiem w Berlinie.

13220957_279933819012965_8939710055417527638_n

 „Siłownia Korzeni”

Wernisaż odbędzie się 20.05. 2016 r. o godzinie 18:00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich ( Tuchola, ul. Podgórna 3).

Zapraszamy!

________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook