24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wyniósł kawę i ptasie mleczko, kara go nie minie?

2 min read

Dawno temu w Szwecji, za podobne pod względem wagi wykroczenia odcinano delikwentowi dłoń, ale to było i minęło. Teraz mamy demokrację, biedę, często na własne życzenie, a amatorów cudzej własności przybywa i tak pozostanie. Jednak czara goryczy czasami się przelewa i właściciele lub ich współpracownicy w biznesie, reagują w starciu z pospolitym złodziejem.

Do sądu tucholscy policjanci skierują wniosek o ukaranie przeciwko 34–letniemu tucholaninowi. Mężczyzna został złapany na kradzieży sklepowej. Za takie wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Fot. vitalia.pl

Wczoraj (27.10) tucholscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że obsługa sklepowa, w jednym z  marketów na terenie miasta, zatrzymała złodzieja. Mężczyzna chciał wynieść ze sklepu, nie płacąc za towar, schowany pod bluzą słoik kawy. Kiedy złodziej trafił w ręce policjantów okazało się, że jest to  34-letni tucholanin. Policjanci skontrolowali  zatrzymanego, w jego spodniach znaleźli jeszcze ukryte opakowanie ptasiego mleczka. Teraz materiały dotyczące zdarzenia trafią  do sądu, tam  34-latek odpowie za kradzież. Za takie wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Kawa wróciła na sklepową półkę,  czekoladki natomiast zostały spisane na straty.

To oczywiste, nikt nie ma zamiaru delektować się czymś, co wylądowało w cudzych „gaciach”. Areszt nie jest dobrym pomysłem, bo za wszystko zapłaci podatnik, w tym przypadku zdecydowanie ciekawszym byłoby ukaranie złodzieja potężną grzywną pieniężną.

________________________

(red.)

Na podstawie – Złodziej sklepowy stanie przed sądem

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook