czw. Cze 4th, 2020

Wypadki na naszym terenie – Kierowco jedź ostrożnie!

1 min read

We wtorek (11.06.2019r.) na terenie powiatu tucholskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. To właśnie nieprawidłowo wykonywane manewry i brak ostrożności na drodze są częstą przyczyną wypadków. Policjanci apelują, by kierowcy zachowali koncentrację.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 11.00 na trasie Tuchola-Mały Mędromierz. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Fiatem Ducato, 53-letni mieszkaniec  sąsiedniego powiatu, na skutek nieprawidłowo wykonanego manewru uderzył lusterkiem w kierującego rowerem mieszkańca gm. Tuchola. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala. W tej sprawie tucholscy mundurowi prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

W niemal tym samym czasie miało miejsce drugie zdarzenie. W Tucholi na skrzyżowaniu ulic Bydgoska i Czarna Droga kierujący ciężarowym Mercedesem, 32-letni mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej Toyotą, 41-letniej mieszkance gm. Gostycyn. Na skutek zdarzenia kierująca oraz podróżujący z nią pasażerowie doznali obrażeń. W tej sprawie tucholscy śledczy również prowadzą postępowanie.

Zadbajmy o to aby prowadząc pojazd zachować pełną koncentrację ponieważ jej brak może przyczynić się do tragicznych w skutkach zdarzeń i nie zagwarantuje nam bezpiecznego dotarcia do celu.


(red.)

mł. asp. Wojciech Galiński