6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wyróżnienia dla tucholskich policjantów

2 min read

dav

Wczoraj (20.03.2019r.) podczas odprawy kadry kierowniczej komendant tucholskiej policji wręczył miejscowym funkcjonariuszom listy gratulacyjne w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały. Stróże prawa zostali wyróżnieni za zaangażowanie i zdecydowane działanie, których efektem było uratowanie życia mężczyźnie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu oficer dyżurny asp. szt. Ireneusz Gransicki otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla, który choruje na cukrzycę, jadąc ze Świecia zjechał na parking leśny w pobliżu Tucholi i od ponad dwóch godzin nie ma z nim kontaktu. Niezwłocznie poinformował funkcjonariuszy st. sierż. Janusza Narlocha i post. Sandrę Balcer by pojechali sprawdzić wskazaną trasę. Dyżurny będąc w stałym kontakcie z patrolem policji przekazywał dodatkowe dyspozycje, które pomogły odnaleźć poszukiwane auto. Na leśnym zajeździe policjanci zauważyli zaparkowanego opla, w którym znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt lecz bezskutecznie. Włączone sygnały świetlne i dźwiękowe też nie odniosły żadnego skutku. Dodatkowo drzwi w aucie były zamknięte. Na szczęście próba otwarcia bagażnika okazała się trafna. Dzięki temu policjant mógł wejść do środka i wydostać mężczyznę na zewnątrz. W międzyczasie dyżurny powiadomił o zdarzeniu pogotowie. Stróże prawa udzielili mu pomocy i kontrolowali jego funkcje życiowe. Dalej zajęli się nim ratownicy. Poziom cukru we krwi mężczyzny był tak niski, że zagrażał jego życiu. 50- latek wymagał natychmiastowej pomocy i został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo jakby to wszystko się skończyło gdyby nie szybka reakcja policjantów.

Komendant Wojewódzki w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała w uznaniu za zaangażowanie i zdecydowane działanie, którego efektem było uratowanie życia ludzkiego przekazał list gratulacyjny dla asp. szt. Ireneusza Gransickiego, st. sierż. Janusza Narlocha i post. Sandry Balcer. Wyróżnienie to wręczył funkcjonariuszom komendant tucholskiej policji wraz ze swoim zastępcą podczas odprawy kadry kierowniczej. Niewątpliwie taka postawa mundurowych jest godna naśladowania i zasługuje na wyróżnienie.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook