24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wystawa prac Pani Gertrudy Lorbieckiej – „Igłą i szydełkiem”

2 min read

Zręczne palce, zmysł artystyczny i umiejętności… to chyba najlepsza rekomendacja mistrzyni rękodzieła. Wreszcie poznamy jej prace z bliska tam, gdzie ekspozycje prezentują się najlepiej.

Gertruda Lorbiecka

Urodziła się 15 listopada 1950 r. w Raciążu. Do dzisiaj tam mieszka i pracuje. Całe swoje życie związała z rodzinną wsią i raciąską biblioteką, w której rozpoczęła pracę dokładnie 50 lat temu – 19 lutego 1969 r. Właśnie dzisiaj obchodzimy piękny jubileusz 50-lecia pracy pani Gertrudy, która swoje obowiązki zawodowe wykonuje zawsze wyjątkowo sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem. Jest świetnym organizatorem pracy, cechuje ją kreatywność, duża samodzielność w realizacji zadań. Jest osobą ambitną i odpowiedzialną, a w kontaktach interpersonalnych niezwykle pogodną, sympatyczną, życzliwą i bardzo lubianą.

Z wykształcenia i zamiłowania jest bibliotekarką. Ukończyła Technikum Ekonomiczne w Chojnicach, a następnie Policealne Studium Zawodowe Bibliotekarskie w Bydgoszczy.

Prywatnie jest mężatką, ma 2 synów, 1 córkę oraz 9 wnuków i 1 wnuczkę.

W wolnych chwilach lubi haftować i szydełkować. Haftowała już będąc w szkole podstawowej serwetki i poduszki. Później szydełkowała serwety, swetry, sukienki i berety.

Wykonywała  hafty kaszubskie i borowiackie oraz serwety i bluzki haftem richelieu.  Od kilku lat zafascynował ją  haft gobelinowy .

Każdy jej haft jest niepowtarzalny, haftując zapomina o troskach i kłopotach dnia  codziennego.
W swoje hafty  i wyroby szydełkowe wkłada dużo pracy, ale jeszcze więcej serca.

Jej prace znajdują się w wielu domach  prywatnych w kraju i zagranicą. Miała wystawy w Wiejskim Domu Kultury w Raciążu oraz w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Oprócz  robótek ręcznych lubi dobrą książkę i podróże.


(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook