5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wystawa zdjęć „Lot nad Chojnicami”

1 min read

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek 4 lutego o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii, która przedstawia Chojnice z lotu ptaka. Niestety, w Tucholi nikt tego typu przedsięwzięciem nie jest zainteresowany, z wyjątkiem TOKiS – PRESS, który taki materiał stworzył już rok temu.  Nasze prace doceniły inne miasta.

To wyjątkowy projekt fotograficzny, którego autorem jest Daniel Frymark. Fotograf pokazuje miasto z zupełnie innej perspektywy. Zdjęcia pozwalają zajrzeć w nieodkryte do tej pory miejsca i spojrzeć na Chojnice inaczej niż zwykle. Miasto jest pokazane o różnych porach dnia oraz roku. Prace powstawały od lipca 2018 roku do stycznia 2019 roku. Można na nich zobaczyć między innymi zarysy średniowiecznej starówki i nadgryzione zębem czasu zabytki. Pokazane sę również współczesne miejsca, na przykład chojnickie blokowiska czy obiekty sportowe. Warto wypatrywać też ukrytych zakamarków, symetrii i kształtów widocznych tylko z większej odległości. Przygotowując wystawę, fotograf korzystał z drona.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Burmistrza Miasta Chojnice dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami.

4 lutego 2019 r. godz. 18:00
Sala wystawowa Chojnickiego Centrum Kultury
Wstęp wolny

Wystawa będzie czynna do 12 lutego.

Zapraszamy!


(red.)

ckchojnice.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook