23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wystawka, czyli rzecz o śmieciach

1 min read

Jest sobota, dziesiąty dzień września, mglisty poranek, miasto się budzi ze snu. Ulica Świecka w Tucholi, to główna arteria miasta, swoista wizytówka. Jednak cóż to? Wizytówka trochę się zmieniła, przybyły nowe „dekoracje”.

Lokalna społeczność wie o tym, że tego właśnie dnia, wywożone będą śmieci i to te najbardziej kłopotliwe i wielkogabarytowe. Karnie przygotowują wszystko do wywózki. Miejsca nie są przypadkowe, wszystko zaplanowano, zawarto w specjalnym grafiku. Reszta pozostaje w rękach Przedsiębiorstwa Komunalnego, która całość wywiezie i utylizuje z lepszym, lub gorszym skutkiem.

Nowemu „wystrojowi” ulicy przygląda się małżeństwo z auta z elbląskimi tablicami. Pani za kierownicą rozmawia z mężczyzną siedzącym obok, żywo gestykulując wskazuje palcem górę śmieci. Samochód zwolnił, pstryk, będzie fotka. Marna wizytówka miasta, jeżeli powędruje do rodzinnego albumu, to pół biedy.

Gdzie te samochody słynnego PK? Znalazły się, stoją na przedłużeniu Czarnej Drogi i blokują przejazd. Przeładowują zawartość, czy też to przerwa na papierosa, a może i w tym miejscu śmieci było tak wiele, że potrzeba było aż dwóch ciężarówek?

Nowa ustawa „śmieciowa” wymusza pewne reguły, dla nas to podwyżki, które zatwierdzane są bez naszej wiedzy i zgody, podczas nadzwyczajnych sesji. Dziękujemy za „pamięć” i za dbałość o wizerunek miasta!

___________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook