31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WYWIAD Z POSŁEM NA SEJM, PANEM JAROSŁAWEM KATULSKIM

3 min read

**********************

404592_284602088317806_734371599_nByć może to jeden z ważniejszych, a być może najważniejszy z wywiadów, który przeprowadziłem w tym roku. Czy wejście w świat dużej polityki jest czymś osobliwym? Gdybym ten wywiad tworzył specjalnie dla Salonu 24 – miejsca, gdzie publikują najlepsi polscy publicyści niezależni, zapewne wymowa całości byłaby całkowicie odmienna, być może nasycona wątkami budzącymi emocje, choć wszelkie mniejsze lub większe próby sprowokowania pana posła spełzły na niczym. Dlaczego? Jest tego bardzo proste wytłumaczenie, mamy do czynienia z politykiem innej klasy, niż ci, na których skazani jesteśmy, oglądając ich „popisy” w TV. I nie ma tutaj wyjątków!

Pan poseł Katulski w swoich wypowiedziach jest nieprzeciętnie zrównoważony, treści, które przekazuje są przemyślane i niezwykle precyzyjne, choć nie wyczuwa się dystansu, który w sposób sztuczny powinien (jak to bywa przy kontaktach z innymi politykami) być może istnieć. Jestem przekonany, że podobnie postępuje w kontaktach bezpośrednich z obywatelami, być może nawet ze swoimi lokalnymi przeciwnikami politycznymi, podczas  poselskich dyżurów.

Bohater wywiadu nie jest obojętny na sprawy trudne, z którymi boryka się przeciętny Kowalski, czy Nowak.(:)) Posiada na tyle wielką wiedzę, że nie obawia się odpowiedzi na tematy trudne. Co ważne, nie unika ich, a to w dzisiejszych czasach, cecha charakteru  niezwykle osobliwa.

Sprawy wielkiej polityki ustępują na chwilę problemom lokalnym, gdzie zarówno jako parlamentarzysta i jednocześnie współuczestnik społeczności tucholskiej, doskonale orientuje się w problemach z którymi boryka się nasze miasteczko. Tematy tabu nie istnieją, ważną dla posła jest sprawa bezpiecznych przejść dla pieszych, ale doskonale wyczuwa potrzeby jeszcze istotniejsze, a choćby dotyczące przyszłej obwodnicy. Pan poseł jasno, prosto, przystępnym dla słuchacza językiem, dzieli się nie tylko swoja wiedzą ale parlamentarnym  doświadczeniem.

Oczywiście, trzeba zadać sobie to kluczowe z pytań, czy nasz bohater jest posłem skutecznym? Jednak na to pytanie odpowiadają już wyłącznie wyborcy i to nie tylko z partyjnego klucza. Z ich zdaniem trudno polemizować, bo mają swoje racje.

Doprawdy, zadziwiająca, bardzo pozytywnie odbierana postawa w tak „rozpasanych medialnie” czasach. W trakcie audycji usłyszymy wypowiedzi parlamentarzysty z Tucholi dotyczące: aborcji, kwestii moralnych z nią związanych, działań ugrupowania do którego należy pan poseł, problemów związanych z pracą, opieką medyczną, przyszłością Tucholi, turystyką i wieloma innymi zagadnieniami.

Podczas zadawania pytań, część z nich wykorzystałem z  listów od naszych czytelników i widzów, którzy na moją prośbę nadesłali je do naszej redakcyjnej skrzynki pocztowej. Pytania od Państwa napływały jeszcze na godzinę przed rozpoczęciem wywiadu, który umówiony był w samo południe i trwał dokładnie 51 minut.

Czy warto wysłuchać tej audycji – wywiadu? Bez wątpienia tak, takich rozmów nie emituje się w telewizji tradycyjnej,  prócz tego, że pan poseł jest osobą publiczną, która pełni funkcję wyjątkową, inaczej, służy nam, obywatelom, ukazując jeszcze jedną twarz, przeciętnego człowieka z którym można porozmawiać jak z dobrym  znajomym. Tego wyreżyserować zwyczajnie się nie da. Takie postępowanie to nie sztuka, a niezwykle rzadka, zwłaszcza w świecie zakłamanej polityki… zaleta.

Doprawdy jestem mile zaskoczony, a to… nieczęsto się zdarza, zwłaszcza wobec powszechnie znanego, mojego zdania, na temat polityki i tego, co zwykli „uprawiać” nasi ( a może tajemniczych Ich:):):)) wybrańcy?

Mariusz R.Fryckowski.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook