31 października 2020

Wzorowa praca naszych policjantów podczas IX BIEGU ŚW. HUBERTA

1 min read

Ten wspaniały bieg filmowaliśmy już wiele razy, przygotowywało się do niego wielu zawodników, wiążącym terminem startu była sobota, czyli 27 dzień października, nadmieńmy… pogodowo, przepiękny.

Relacją z biegu zajmą się inne media, my skupiliśmy się na pracy tucholskich policjantów z ruchu drogowego. Nie było łatwo, zwłaszcza na „Napoleonce”, która od wielu tygodni oblegana jest przez pojazdy, które tą trasą omijają tucholskie zatory wywołane przebudową nieszczęsnej wojewódzkiej 240-stki. Niestety, końca tej inwestycji ciągle nie widać, a będzie jeszcze gorzej, bo zima za pasem.

Aby właściwie zabezpieczyć trasę biegu, policjanci musieli wstrzymywać ruch. Kolumny pojazdów z obu stron rosły lawinowo, a niektórzy nerwowi kierowcy podejmowali próby „przeciśnięcia się” przez korek. Nic z tego, policjanci byli czujni, ba, mało tego, kiedy ruch został przywrócony, konwojowali kolumny pojazdów aż do rogatek miasta, zwracając szczególną uwagę na odcinek drogi w Miejskim Rowie. Zaangażowano spore siły i środki, działania były sprawne i skuteczne.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook