29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wzorowy patrol

2 min read

Aleja LOP w Tucholi. (Fot. TOKiS – PRESS)

Kilkanaście dni temu, dokładnie w poniedziałek 09 września br. o godzinie 09:24 przy ulicy Al. LOP, zatrzymany został przez tucholską „drogówkę” jeden z naszych wozów redakcyjnych.

Z wielką uwagą obserwowaliśmy czynności, które wykonała para młodych policjantów. Trzeba przyznać, że było to coś niebywałego, zaprzeczającego utartym opiniom, które w tej chwili śmiało można zignorować.. Pełny profesjonalizm w działaniu, niezwykła skrupulatność w wykonywaniu wszystkich procedur i pełna dbałość o bezpieczeństwo. Jesteśmy do dzisiaj pod sporym, bardzo pozytywnym wrażeniem.

Policjanci bardzo dokładnie przeprowadzili oględziny naszego auta, sprawdzono praktycznie wszystko, nasze auto oczywiście  było bez zarzutu, stosunkowo świeżo po przeglądzie, Nasze auta muszą być sprawne, ciężko dla nas pracują i to przez większość trwającej zaledwie 24 godziny – doby, a czasami nawet w sytemie ciągłym przez kilka dni, zmieniają się tylko kierowcy.

Co bardzo istotne, kontrola przeprowadzona była tuż po dramatycznych wydarzeniach pod Przymuszewem z udziałem tucholskich policjantów, gdzie mogło dojść do tragedii. Tucholscy funkcjonariusze  są w trudnej sytuacji, wiemy o tym, wiemy też o, że mają problemy kadrowe, ale jest ważnym, że nauczyli sie jak my,  wyciągać wnioski.

Kontrola pojazdu oczywiście miała swoją przyczynę, jednak zachowanie policjantów, ich uprzejmość i ciąg wydarzeń był zwyczajnie świetny. Wniosek? Tylko jeden, coś drgnęło i zmienia się na lepsze, również i my chcemy w to wierzyć. Nie walczymy o to, aby zdyskredytować policję, choć ciężko na to zapracowała, ta wyjątkowa służba musi mieć jednak świadomość tego, że służy nam – obywatelom, a kiedy potrzeba dyscyplinuje, ale nigdy, przenigdy nie może okazywać brutalności i bezdusznej rutyny, te czasy, mamy nadzieję, że są już za nami.

Panowie z patrolu… brawo, dobra robota!

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook