18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wzrost wynagrodzeń ratowników medycznych

2 min read

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zatwierdził dzisiaj kwotę kontraktu na finansowanie zadań zespołów ratownictwa medycznego w roku 2020. Oznacza to, że już 30 kwietnia ratownicy medyczni otrzymają znaczącą podwyżkę. Wypłacona zostanie ona z wyrównaniem od stycznia br.

Kwota kontraktu, którą dzisiaj zatwierdził wojewoda, to przeszło 142 miliony złotych. Jest to suma o przeszło 14 milionów złotych wyższa niż w roku 2019. Środki te, zgodnie ze zobowiązaniem rządu, trafią do Zespołów Ratownictwa Medycznego na podwyżki dla ratowników medycznych.

– Bardzo się cieszę ze zwiększenia środków na ratownictwo medyczne. Rola ratowników jest nie do przecenienia, szczególnie teraz, w dobie pandemii. Te 93 zespoły zapewniają bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego województwa – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Wiem, że w tej chwili dla ratowników medycznych nastał czas bardzo trudny. Mają bezpośredni kontakt z pacjentami, również takimi, którzy mogą być zarażeni koronawirusem. Bardzo dziękuję wszystkim ratownikom medycznym, całej kadrze kierowniczej, która odpowiada za organizację PRM na terenie naszego województwa, za tą służbę.

Zwiększona kwota budżetu na ratownictwo medyczne pozwoli zrealizować wzrost wynagrodzeń dla personelu medycznego w wysokości 1600 zł miesięcznie na etat przeliczeniowy.

Budżet ten pozwoli także podnieść od stycznia br. wysokość stawek ryczałtu dobowego dla zespołów ratownictwa medycznego.

Łączna kwota wzrostu dotacji na finansowanie ZRM w 2020 roku to 9.655.142 złote.


(red.)

Za: gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook