18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XIII WYSTAWA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH „BEZ PECHA” przeszła do historii (Aktualizacja)

3 min read

Tak to już jest, że pasjonaci motoryzacji bywają przesądni, pewnie dlatego w tym roku nie było parady pojazdów zabytkowych, za to odbyła się ich wystawa.

Była zachwycająca. Publiczność dopisała, tym samym akcja promująca to niezwykle ważne w światku miłośników motoryzacji wydarzenie, przeprowadzono świetnie. Pojazdy przybyły z naprawdę odległych miejsc. Były przepiękne, niewielu jednak zdaje sobie sprawę jak kosztowna to pasja i jak wiele daje satysfakcji. Często się zdarza, że przez cały rok trwają przygotowania do jednego pokazu, satysfakcja gwarantowana podziwem oglądających. Impreza został pięknie przygotowana, dokładnie tak, jak przedstawiliśmy w spocie reklamującym. Ponieważ od dzisiaj stał się historycznym, przypomnijmy go sobie, pomimo tego, że na jego przygotowanie było naprawdę niewiele czasu i oczywiście zakradł się do niego błąd, który uważny widz bez trudu wychwyci.

Motywem przewodnim jest muzyka z filmu „Mistrz kierownicy ucieka”, którą widzowie zaakceptowali. Nie ukrywajmy tego, że ten fragment muzyczny przewinie się raz jeszcze, a to za sprawą samochodu, który wziąl udział nie tylko w filmie fabularnym, ale również w naszym i to dwukrotnie.

Kto nie dotarł na wystawę do Małpiego Gaju niech żałuje. My oczywiście ten żal spłycimy relacją filmową w której prócz wspomnianego wątka muzycznego, zobaczymy na własne oczy czarnego TRANS AMA,  filmowego „Bandziora” w którego rolę wcielił się Burt Reynolds.

Kto dotarł na wystawę z pewnością czuł się usatysfakcjonowany tym, co obejrzał, a było tego sporo.

Perły starej motoryzacji, chociaż nie brakowało i współczesnych jednośladów, które budziły równie wielkie zainteresowanie, co ich starsi bracia.  Nas, oczywiście jak zawsze, zachwyciły samochody. Były nagrody, przyznawane w różnych kategoriach, ale o tym informowaliśmy wielokrotnie. Dla nas zwycięzcami byli wszyscy ci, którzy dotarli tej niedzieli do Tucholi, a ta odwdzięczyła się świetną organizacją imprezy i piękną pogodą. W rolę mistrza ceremonii wcielił się Wiesław Szołtun, który jeszcze wczoraj poruszał się wozem propagandowym Tucholskiego Ośrodka Kultury w asyście zabytkowych motocykli. O wystawie na własne uszy usłyszał każdy mieszkaniec miasta, który nie przeczytał zawartości okolicznych plakatów z kalendarzem imprez z okazji trwających Dni Borów Tucholskich.

Wystawa to wysiłek wielu zakochanych w motoryzacji osób. Wykonali gigantyczną pracę, za to jej efekty… przerosły wszelkie oczekiwania. Tłum widzów narastał z każdą chwilą, praktycznie do ostatnich minut przybywały kolejne załogi, a impreza z przyczyn oczywistych, znacznie się wydłużyła.

O motoryzacji można rozmawiać bez końca i chyba każdy zgodzi się ze zdaniem, że takie jednodniowe spotkania nie są wystarczające, dlatego za rok wszystko powróci do poprzedniego stanu, czyli… weterani szos znowu odwiedzą różne miejscowości w Borach Tucholskich podczas parady. I za to trzymamy kciuki.

I na zakończenie bardzo miłe wyróżnienie od Organizatorów Tucholskiego  Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „DRAGON” dla naszej redakcji. Otrzymaliśmy przesympatyczną statuetkę symbolizującą najważniejszą część silnika.

Dziękujemy.

I na zakończenie lista nagrodzonych.

  • – perła wystawy w kategorii samochód – Opel Manta B rok produkcji 1978 – właściciel Paweł Goc – Piła.
  • – perła wystawy w kategorii motocykl – Indian Scout 101 z 1931 roku – wąściciel Tomasz Podrelski – Chełmno.
  • – perła wystawy w kategorii pojazd specjalny – ciągnik Fendt z 1955 roku – właściciel Mateusz Szponarski – Sępólno Kraj.
  • – mistrz elegancji – motocykl Urania KI 120 z 1935 roku – właściciel Rafał Czapiewski – Starogard Gdański.
  • – najdłuższa trasa – Wartburg 353 DELUX odległość 282km, rok prod. 1971 – właściciel Andrzej Liśniewski – Warszawa.
  • – nagroda publiczności – Ford Mustang z 1966 roku – właściciel Marcin Góra – Chojnice.
  • – pojazd strażacki – Mercedes Daimler Benz z 1974 roku – OSP Bysław.

___________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook