XIII. ZIMOWE LICZENIE NIETOPERZY W TUCHOLSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

W  lutym br. na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzona zostanie kolejna inwentaryzacja hibernujących nietoperzy Ssaki na swe zimowe kryjówki adoptują najczęściej przydomowe piwnice, również studnie, szczeliny w ścianach, tunele i przewody wentylacyjne.

Właściciele posesji na terenie których schronienie znalazły nietoperze nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że pod ich dachem kryją się przedstawiciele zagrożonych wyginięciem ssaków. Zimujące nietoperze, o ile nie wiszą wprost na gładkiej ścianie dość trudno zauważyć, dlatego trzeba bardzo dokładnie przeszukać każdą szczelinę w potencjalnym miejscu ich występowania, aby je znaleźć i policzyć. W związku z powyższym Tucholski Park Krajobrazowy jak co roku prosi mieszkańców parku u których do tej pory nie odbyło się zimowe liczenie nietoperzy o telefoniczną informację dotyczącą ich występowania na swojej posesji.

Kontakt: Rafał Borzyszkowski Tucholski Park Krajobrazowy tel. (52) 3343712

Pamiętajmy, że wszystkie krajowe gatunki nietoperzy są ściśle chronione!


Za parki.kujawsko-pomorskie.pl

admin

Next Post

Uszkodzone studzienki i wirtuoz parkowania przy Świeckiej w Tucholi, czyli..., tyle naszego, co się pośmiejemy

śr Sty 23 , 2019
Oj…, nikt z nas nie chciałby mieszkać w przy tej ulicy na wysokości znanej restauracji (baru?), no dobrze…, przy Świeckiej w Tucholi. Prócz tego, że są tam kłopoty z chwilowym zaparkowaniem auta, to jeszcze te luźne pokrywy studzienek. W ciągu dnia powodują spory hałas, a co dopiero w nocy… Nie […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook