27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XLIII sesja sejmiku województwa (transmisja na żywo)

2 min read

Honorowymi gośćmi pierwszej, uroczystej część posiedzenia, byli mieszkający w Kujawsko-Pomorskiem rówieśnicy Niepodległej. Obrady zostały wznowione po przerwie. Porządek obrad. Transmisja sesji online.

transmisja klik w obrazek

Sejmik województwa kontynuuje cykl obchodów przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Gościliśmy seniorów urodzonych w latach 1912-1918, świadków historii, którzy sięgają pamięcią pierwszych lat restytucji odrodzonego państwa polskiego. Zobacz Podejmujemy rówieśników Niepodległej.

 

W roboczej części obrad radni zapoznają się między innymi z informacją o działalności Państwowej Inspekcji Pracy na terenie województwa w 2017 roku oraz z informacją o sytuacji na ryku pracy w ubiegłym i bieżącym roku. Według danych przedstawionych przez Wojewódzki Urząd Pracy w 2017 r. widoczna była poprawa sytuacji na regionalnym rynku pracy. Odnotowano wzrost przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw oraz liczby działających podmiotów gospodarczych. Równocześnie zwiększyło się przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. Całość informacji WUP.

 

Rozpatrzony zostanie także projekt uchwały w sprawie umowy o współpracy regionalnej pomiędzy naszym województwem a Żupanią Medzimurską w Republice Chorwacji. Historia naszych relacji rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy odbyła się pierwsza wizyta oficjalnej delegacji naszego województwa w Chorwacji. Znaczącym wydarzeniem było Forum Regionów Polski i Chorwacji w 2017 roku w Toruniu, przygotowane przez województwo kujawsko-pomorskie we współpracy ze Związkiem Województw Polskich.

 

Głosowaniu zostanie poddany projekt uchwały w sprawie regulaminu stypendiów uczniowskich w programie „Humaniści na start!”. Zakładamy, że będą je otrzymywać chłopcy i dziewczyny z klas VII i VIII szkół podstawowych, III klas gimnazjów oraz licealiści począwszy od roku szkolnego 2018/2019. Chodzi o wsparcie najzdolniejszych z nich, którzy chętnie wchłoną także ponadprogramową wiedzę w dziedzinie przedmiotów humanistycznych. Stypendia sfinansujemy ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz krajowych środków publicznych.


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook