24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XVIII Wystawa Pojazdów Zabytkowych, zaproszenia rozeszły się w godzinę!

3 min read

Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych organizuje już po raz osiemnasty imprezę dla miłośników pojazdów zabytkowych, pod nazwą Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych i XVIII Wystawa Pojazdów Zabytkowych – Tuchola 2019. Tradycyjnie pragniemy Państwa zaprosić w lipcu na wizytę w stolicy Borów Tucholskich. W tym roku będzie to 12, 13 oraz 14 lipca i przez ten czas będziecie mogli korzystać z piękna naszej przyrody w towarzystwie pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Zapraszamy Was z całymi rodzinami, bowiem chcemy, aby to była impreza rodzinna, w której coś ciekawego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy pojazdów jak i członkowie ich rodzin, a szczególnie dzieci.

W swojej witrynie stowarzyszeniowej napisali organizatorzy wystawy. W tym roku czeka nas moc atrakcji, a wśród nich będzie uroczysty objazd atrakcyjnymi trasami Borów. Niestety, lista wystawców została wypełniona w błyskawicznym tempie i zwyczajnie zabrakło już miejsc.

PROGRAM IMPREZY:

Piątek 12.07.2019 r. 

16.00 – 21.00 Rejestracja uczestników Wystawy. Baza – kamping „Pod Jeleniem”

od. 19.00 – spotkanie przy ognisku, zapraszamy do pieczenia kiełbasek.

Sobota 13.07.2019 r. 

8.00 – 9.00 Śniadanie w stołówce kampingu „Pod Jeleniem”, Świecka, Tuchola,

9.30 – Wyjazd z terenu kampingu na rajd po Borach według ITINERERA,

W trakcie rajdu odwiedzimy Strzelnicę Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy , Plaskosz 7, Tuchola. Zmodernizowany obiekt strzelnicy oferuje możliwości szkolenia i doskonalenia umiejętności strzeleckich na różnego rodzaju strzelnicach (w tym laserową) z wykorzystaniem różnego rodzaju broni. Obiekt dysponuje nowoczesnym torem motocrossowym, torem do nauki jazdy wraz z instruktorem oraz możliwością wypożyczenia  tzw. pit-bik’ów o różnej pojemności od 80 do 190 cm3.

15.00 przyjazd do Tucholi i przejazd przez miasto,

18.00 – …  Wieczór integracyjny przy grillu i ognisku na kampingu „Pod Jeleniem”. Spotkanie biesiadne z muzyką i humorem, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Niedziela 14.07.2019 r. 

8.00 – 9.00 – śniadanie w stołówce kampingu „Pod Jeleniem”

09.00 – 10.00  – zbiórka uczestników na terenie Wystawy w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim, Plac Zamkowy 1, 89-500 Tuchola;

10.00 – uroczyste otwarcie XVIII Wystawy Pojazdów Zabytkowych i prezentacja pojazdów.

13.00 – 14.00 Wręczenie nagród dla laureatów.

14.00 – Zakończenie wystawy.

Jako ciekawostkę potraktować należy to, że już 11 maja odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu i mamy zaproszenie dla zmotoryzowanych, ale to w drugim dniu.

W sobotę 11 maja odbędzie się część przeznaczona tylko dla naszych członków. O godzinie 12:00 spotykamy się na parkingu Biedronki, skąd ruszymy na trasę, którą mamy przewidzianą na tegoroczny zlot. O godzinie 15:00 spotykamy się na strzelnicy w Plaskoszu, gdzie odpłatnie będzie można postrzelać z broni sportowej i ostrej. Wypożyczyć można będzie też  motocykle typu Pit Bike i zmierzyć się z torem motocrossowym (polecamy zabrać swój kask). Dla dzieci udostępniona zostanie strzelnica elektroniczna. Około 17:00 zaczniemy biesiadowanie przy ognisku.

W niedzielę 12 maja o 15:00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście odprawiona zostanie Msza Święta, po której nasz kapelan ks. Wiesław Herold dokona poświęcenia pojazdów. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych!

Z naszego archiwum…

(red.)

Źródło: http://zabytkowe.tuchola.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook