4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XXII Ogólopolski Festiwal Piosenki Religijnej 2016 – ZAPROSZENIE

6 min read

Przed nami wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Poznajmy szczegóły.

XXII.  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej

Bory Tucholskie ‚2016

pod hasłem

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

H o n o r o w y     p a t r o n a t

 • Jego  Ekscelencja  Biskup Pelpliński –  Ryszard  Kasyna
 • Poseł do Parlamentu Europejskiego – Tadeusz Zwiefka
 • Senator  RP  –   Andrzej Kobiak
 • Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski
 • Starosta Tucholi  – Michał Mróz

Organizator Festiwalu

Parafia Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzki Most (por. www.festiwal.tuchola.pl)
oraz Tucholski Ośrodek Kultury.

Czas i miejsce Festiwalu

Festiwal odbędzie się w dniach 23 –  24.  lipca 2016 r. (sobota i niedziela)
Koncert niedzielny w amfiteatrze leśnym
przy ul. Jana Pawła II w Tucholi (osiedle Rudzki Most).

Przesłuchania uczestników odbędą się w Tucholskim Ośrodku Kultury , Plac Zamkowy 8.

Biuro Festiwalu
Parafia Opatrzności Bożej 89-500 Tuchola, ul. Jana Pawła II nr 1
(tel./fax 052 / 334 86 96, oraz pocztą e-mail: wherold@tuchola.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Tucholski Ośrodek Kultury 89-500 Tuchola, Plac Zamkowy 8

tel./ fax.. 052 / 334 33 88) oraz pocztą e-mail: tok@tuchola.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć.

****

Festiwal jest popularyzacją piosenki religijnej oraz wartości chrześcijańskich,  a nade wszystko przesłaniem miłości Boga i człowieka. Charakterystyczną rzeczą jest to że na festiwalu pomimo konkursowych zmagań panuje zawsze atmosfera wielkiej życzliwości, wzajemnej współpracy i wspólnoty wszystkich biorących udział w tym wydarzeniu. To dobry znak, że w dzisiejszych czasach kiedy co chwila pojawia się jakiś nowy gatunek muzyki. Zawsze jednak jest miejsce na ten szczególny rodzaj – muzykę religijną. Jest ona przecież czymś więcej niż tylko samym śpiewem – jest modlitwą i wyrażaniem uczuć religijnych. Tej modlitwy potrzeba nam dzisiaj szczególnie. Więc módlmy się i śpiewajmy na chwałę Bogu i radość każdemu z nas. Tym co na stałe wpisało się w historię festiwalu jest hymn,  do którego muzykę skomponował Zbigniew Wodecki, a po raz pierwszy zabrzmiał na scenie amfiteatru leśnego w wykonaniu samego artysty okazji  Jubileuszu  XV  rocznicy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej – Bory Tucholskie 2009. Od tego czasu tym Hymnem rozpoczynamy a zarazem kończymy kolejne edycje festiwalowe.
Obecny rok jest wyjątkowym w życiu kościoła, ponieważ wszyscy żyjemy bezpośrednim przygotowaniem się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku przebiegać będą pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Wcześniejsze Dni Młodzieży, odbywające się na szczeblu Kościołów lokalnych, osnute będą wokół słów: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (2014) i „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (2015).

Podczas spotkania z młodzieżą świata w Rio de Janeiro papież Franciszek mówił: “Patrz, czytaj Błogosławieństwa, to ci dobrze zrobi!”. Prosił młodych, aby ponownie odczytali ewangeliczne błogosławieństwa i uczynili z nich konkretny program dla własnego życia.

Również i my pragniemy rozświetlić zbliżające się Światowe Dni Młodzieży naszym Festiwalem Piosenki Religijnej w stolicy Borów Tucholskich w amfiteatrze leśnym w Tucholi – Rudzkim Moście.

Tegoroczne przesłuchania odbędą się wyjątkowo , z racji Światowych Dni Młodzieży,  w sobotę dnia 23 lipca, aby uroczyście pożegnać młodzież  Koncertem Galowym  Laureatów XXII.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  2016 ,  a zarazem  na zakończenie pobytu młodzieży w naszej Diecezji Pelplińskiej w tym  ostatnim dniu gościnności, jak śpiewamy w jednej z piosenek „ta ostatnia niedziela”  niech stanie się radosnym  spotkaniem rozśpiewanej młodzieży,  dla której wystąpi znany zespół  „ Happy End” (polski zespół muzyczny wykonujący muzykę pop-rockową, grupa wokalno-instrumentalna). Zapraszamy w niedzielę dnia 24 lipca 2016 r. na godz. 16.00 do Tucholi.

Program  XXII  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej

 

23.  lipca 2016 r. (sobota)

Tucholski Ośrodek Kultury, Plac Zamkowy 8.

 • godz. 9.00 – 12.00 – Biuro Festiwalowe (sprawy organizacyjne) wTucholskim Osrodku Kultury
 • godz. 9.00 – 10.45 – próby akustyczne w Tucholskim Osrodku Kultury
 • godz. 12.00 – Msza św. na rozpoczęcie Festiwalu w parafii św. Jakuba
 • godz. 13.00 – przesłuchania festiwalowe w Tucholskim Ośrodku Kultury,  Plac Zamkowy 8.
 • po przesłuchaniach koncert zdobywcy głównej nagrody festiwalowej (minionego roku) Grand Prix 2015  (w zależności od zakończenia przesłuchań konkursowych oraz innych okoliczności).

 

24.  lipca 2016 r. (niedziela)

Amfiteatr leśny na osiedlu Rudzki Most w Tucholi

 • godz. 13.00 – 14.30 – obiad
 • godz. 13.00 – 14.45 – próby do koncertu galowego w amfiteatrze leśnym ( Rudzki Most)
 • godz. 15.00 – Msza św. na zakończenie Festiwalu w Rudzkim Moście
 • godz. 16.00 – ogłoszenie laureatów, wręczenie nagród oraz Koncert Galowy
 • ok. godz. 19.30  –  występ koncert Gwiazdy wieczoru zespół wokalno instrumentalny  „Happy End”.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia uczestnika

 

 

Warunki uczestnictwa

W Festiwalu mogą wziąć udział soliści lub zespoły działające przy parafii, w szkole, przedszkolu, świetlicy osiedlowej, Domu Kultury, placówce KO oraz innych grupach środowiskowych.
Uczestnicy Festiwalu biorą udział w kategoriach :

– Soliści
– Duety i zespoły (w tym schole parafialne)

oraz grupach wiekowych :

– dzieci (przedszkolaki, szkoła podstawowa)
– młodzież (gimnazjum i szkoły średnie)
– dorośli (studenci i pracujący)
– dopuszcza się we wszystkich kategoriach grupy polskojęzyczne z zagranicy

1. Udział w tegorocznym Festiwalu prosimy zgłaszać w Biurze Festiwalowym (Parafia lub Dom Kultury) do 22. lipca br. pocztą, faksem lub e-mail

2. Zgłoszenie powinno zawierać : informację o składzie zespołu (nazwa, kategoria, grupa) lub solista (dane osobowe), tytuły 2 zgłoszonych utworów z załączoną płytą CD lub kasetą magnetofonową (wystarczy nagranie amatorskie) oraz tekstem piosenek lub wiersza (w przypadku poezji śpiewanej).

3. Utwory własne powinny posiadać zapis nutowy piosenek (prymka) z podpisanym tekstem (czarnym kolorem dla potrzeb ksero).

4.Próby akustyczne przewidziane są w sobotę od godz. 9.30 do godz. 11.45. Dni festiwalowe rozpoczyna  Msza św. w sobotę o godz. 12. 00 w kościele św. Jakuba oraz w niedzielę o godz. 15.00 w Rudzkim Moście w kościele Opatrzności Bożej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników i gości festiwalu. Przesłuchania  rozpoczną się w sobotę od godz. 13.00 w Tucholskim Ośrodku Kultury , Plac Zamkowy 8. Próby akustyczne w niedzielę od godz. 13.30 do godz. 15.45 – scena amfiteatru w Tucholi – Rudzkim Moście.

5. Na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu odbędzie się koncert wieczorny – występ zespołu Grand Prix 2015 ( uzależniony od czasu zakończenia przesłuchań i innych okoliczności), natomiast w niedzielę podczas Koncertu Galowego Festiwalu 2016 nastąpi ogłoszenie laureatów Festiwalu ~2016 oraz recital Gwiazdy Wieczoru – zespół wokalno instrumentalny  „Happy End”.

6. Organizatorzy zapewniają pełne nagłośnienie według zgłoszonych potrzeb natury technicznej oraz wyżywienie (w sobotę obiadokolację oraz w niedzielę ciepły posiłek w godzinach popołudniowych w punkcie gastronomicznym amfiteatru leśnego w Tucholi – Rudzkim Moście).  Dojazd na własny koszt. Noclegi z częściową dopłatą (ok.20 zł).

7. Wszyscy, którzy zgłaszają swoją obecność do przesłuchań Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  biorą udział w przesłuchaniach (nie ma zatem tzw. zakwalifikowania się i jego potwierdzania na piśmie).

8. Prosimy o przygotowanie – wg zał. oryginalnej wersji w wykonaniu autora i solisty Zbigniewa Wodeckiego —  hymnu festiwalowego do wspólnego śpiewu (z pamięci).

9. Występy ocenia profesjonalne Jury, które przyzna nagrody w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych. Przewidziane są pamiątkowe Dyplomy oraz Puchary.

10. Decyzje Jury są ostateczne.

11. Przesłuchania oraz koncert laureatów jedynie za zgodą Organizatora Festiwalu mogą być:
– transmitowane przez rozgłośnie radiowe i TV
– rejestrowane, nagrywane i filmowane, a następnie rozpowszechniane przez rozgłośnie radiowe i TV   lub film
– fotografowane dla celów prasowych i archiwalnych
– publikowanie nowych – nagrodzonych – utworów.

____________________

(red.)

parafiarudzkimost.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook