29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

XXIX SESJA RADY MIEJSKIEJ W TUCHOLI. Na pytania radnych odpowiada Komendant Powiatowy Policji w Tucholi – mł. insp. Krzysztof Bodziński

2 min read

537521_357206591057355_888355854_nDzisiejsza sesja przebiegała w niezwykle konstruktywnej atmosferze. To kompletne zaprzeczenie tego, z czym mamy do czynienia w jednostce administracyjnej położonej tuż obok. Poruszono wiele tematów, jednak nie uprzedzajmy wypadków. Skupmy się na wypowiedziach gościa piątkowej sesji – pana Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi – mł. insp. Krzysztofa Bodzińskiego, który niezwykle rzeczowo odpowiadał na pytania radnych.

Pan Komendant przez kilkadziesiąt minut znalazł się w krzyżowym ogniu pytań radnych. Pytanie zawierały w sobie niezwykle emocjonalny ładunek, radni wiedzą, o co pytać i wspólnie poszukują dróg wyjścia. Wszystkie palące problemy społeczności lokalnych znalazły dzisiaj godnego słuchacza, który jak zapewniał, praktycznie tuż po spotkaniu rozpoczął realizację powierzonych mu zadań. Bez wątpienia Rada Miejska miała trafność w tym, że zaprosiła właśnie szefa lokalnej Policji. Miło było oglądać i wsłuchiwać się w bezkonfliktowy dialog, gdzie współpraca Rady i Policji zapewne da szybkie efekty.

Jest nam niezwykle miło, że w trakcie wypowiedzi gościa sesji podjęto również niezwykle palący dla nas problem, który sygnalizowaliśmy ledwie kilka tygodni temu. Sprawa dotyczyła mieszkańców Alei LOP, gdzie piesi przechodzą przez jezdnię, zwyczajowo w miejscach, które temu nie służą. Mówiliśmy o powodach i dość rygorystycznej postawie policjantów, którzy owszem wykonywali swoje obowiązki, jednak w przeświadczeniu mieszkańców sytuacja wydawała się być jedną z tych, które my określamy mianem „skrajnej”. (Zapraszamy do minionej lektury).

Okazuje się, że rozwiązanie jest proste, gdzie usatysfakcjonowani będą wszyscy. Zapraszamy do poznania szczegółów w naszym filmowym zapisie. Miłego odbioru!

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook