30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Z kobietą na półpiętrze” – pani Barbara Jendrzejewska w Tucholi!

1 min read

Wiesława Barbara Jendrzejewska – Urodzona w Tucholi. Od wielu lat mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Poetka, pisarka, pedagog, dziennikarka i animatorka kultury. Autorka pięciu tomików poetyckich: Na strunach ciszy, Dotyk, Noc rudych traw, Salto, W kolędowy czas i zbioru opowiadań Z kobietą na półpiętrze i damsko – męskich odsłon w e-booku Mężczyzna na piętrze oraz poezji śpiewanej na trzech płytach CD nagranych w Studiu Radiowym Radia „PiK”: Na strunach ciszy, Zdarzyło się nam…, Za zakrętem świata i dalej…. Członek SAP. Laureatka wielu konkursów literackich w dziedzinie poezji i prozy. Od 2007 roku prowadzi Kawiarnię Literacką (zredagowała jej dwa almanachy) w Osiedlowym Domu Kultury ”Modraczek” w Bydgoszczy. W plebiscycie Radia „GRA” została KOBIETĄ ROKU 2010 (II miejsce), a w 2011 – odebrała tytuł i statuetkę KOBIETA Z PASJĄ przyznane przez Stowarzyszenie „Klub Środowisk Twórczych w Bydgoszczy”.

 

 

Słowem…, jedna z pierwszych dam poezji – pani Barbara Jendrzejewska.

 

Pani Barbara ciągle pamięta o swoim dawnym mieście, teraz spotka się z jego mieszkańcami już we wtorek 15 maja o godzinie 17:00 w tucholskiej bibliotece. To kolejna inicjatywa pań animatorek kultury z tucholskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach swojego tygodnia.

______________________________________

Wspaniale! Kochani, przybywajcie, czeka nas kawał świetnej poezji „na żywo”, przy muzyce w wykonaniu znakomitej pani Romy Warmus! Spotkanie poprowadzi pani Natalia Jendrzejewska.

______________________

TOKiS PRESS zarejestruje spotkanie w całości

 

Wykorzystano materiały z witryny poetki: link

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook