28 października 2020

Z KRONIKI POLICYJNEJ

2 min read

Ponownie policjanci zabiorą nas do świata pełnego kolejnych nonsensów, gdzie górują „dopalacze” dalekie od tych w samolotach myśliwskich, kierowcy zachowujący się irracjonalnie na drodze, jak również opowiedzą o pewnej „malarce” , której tworzywem było nie płótno, a… ściana, zaznaczając jednocześnie, że nie ma to niczego wspólnego z freskami. Zaczynamy!

Policjanci z Posterunku Policji w Śliwicach posiadali informację, że 14-letnia mieszkanka miejscowości  może posiadać narkotyki.Znalezione obrazy dla zapytania amfetamina Kiedy wczoraj (1.03) na boisku sportowym, funkcjonariusze spotkali dziewczynkę, sprawdzili wiarygodność posiadanej informacji.  Okazało się, że mundurowi mieli rację. W etui telefonu 14-latka miała ukryty woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że to amfetamina o wadze 0,68 grama. Policjanci ustalają skąd dziewczynka wzięła narkotyk.  Teraz sprawą 14-latki  zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

***

Znalezione obrazy dla zapytania baba za kierownicąW Szumiącej, policjanci ruchu drogowego, sprawdzali prędkość jadących drogą wojewódzką pojazdów. Po szesnastej zatrzymali do kontroli peugeota. Kierująca pojazdem, 51-letnia mieszkanka powiatu chojnickiego,  na dozwolonej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 90 kilometrów.  Za popełnione wykroczenie, funkcjonariusze zaproponowali kobiecie 200 złotych mandatu i sześć punktów karnych. Jednocześnie mundurowi pouczyli kierującą, że w przypadku nieprzyjęcia mandatu, sprawę popełnionego wykroczenia będzie rozpatrywał sąd. Kierująca w pierwszej chwili mandat przyjęła, jednak po chwili się rozmyśliła. Kobieta nie miała wątpliwości, co do tego, że jechała zdecydowanie za szybko, jednak swoje zachowanie tłumaczyła tym, że  „nigdy nie była w sądzie”.

***

W minioną sobotę (28.03) policjanci z posterunku w Śliwicach zostali poinformowani o tym, że nieznany sprawca pomalował różneZnalezione obrazy dla zapytania graficiara obiekty na terenie miejscowości.  Graffiti powstało w sobotę nad ranem. Na ścianach kilku budynków, ogrodzeniu, przystanku autobusowym i znakach drogowych  ktoś farbą wykonał miedzy innymi obraźliwe napisy.  Pokrzywdzone osoby, straty powstałe w wyniku zdarzenia, wstępnie wyceniły na ponad 3,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalenia sprawcy. Wykonali szereg czynności, które już w niedzielę pozwoliły im na zatrzymanie graficiarza. Okazało się, że uszkodzenia mienia dokonała 14-letnia mieszkanka gminy.  Dziewczynka nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania, powiedziała policjantom, że „był to spontan”. Niebawem materiały dotyczące zachowania 14-latki zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich. Tam nieletnia przed sędzią będzie tłumaczyć się ze swego czynu.

__________________

(red.)

KPP Tuchola

Fot. Internet

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook