5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Z promilami na rowerze

1 min read

W piątek (17.02.2017r.) funkcjonariusze posterunku w Gostycynie mieli wyjątkowe „szczęście” do rowerzystów. Najpierw ok. godz. 9.00 w Kęsowie zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem wbrew obowiązującemu zakazowi, natomiast przed 23.00 w Wielkiej Klonii ujęli 18 – latka, który jechał na jednośladzie w stanie nietrzeźwości. O losie obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

W piątkowy poranek, dzielnicowy z posterunku w Gostycynie, podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymał 66 – letniego mieszkańca gm. Kęsowo, który kierował rowerem, mimo, iż zgodnie z wyrokiem sądu nie wolno mu było tego robić. Naruszenie postanowienia prawomocnego wyroku sądowego stanowi przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego. Za niestosowanie się do decyzji sądu, 66 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia ok. godz. 23.00 patrol z Gostycyna zatrzymał do kontroli 18 – letniego mieszkańca gm. Gostycyn kierującego rowerem. Podczas czynności od młodego mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości18 – latka wykazała, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi 0,75 prom. Młody mieszkaniec gm. Gostycyn odpowie za wykroczenie przed sądem.

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook