27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Z przewoźnikami o bezpieczeństwie

2 min read

Na początku tygodnia w Książnicy Biblioteki Miejskiej w Tucholi policjanci i inspektorzy Transportu Drogowego spotkali się z przewoźnikami i osobami prowadzącymi działalność transportową z terenu powiatu. Podczas zgromadzenia przedstawiciele służb przybliżyli uczestnikom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w transporcie drogowym. Spotkanie było pokłosiem porozumienia zawartego pomiędzy Policją, ITD oraz Starostwem Powiatowym w Tucholi.

W poniedziałkowym  (06.03.2017r) spotkaniu wzięły udział osoby zajmujące się transportem osobowym i towarowym z terenu powiatu tucholskiego. Z przewoźnikami spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz inspektorzy Transportu Drogowego z Bydgoszczy. Prelekcję rozpoczął młodszy aspirant Sylwester Suchomski, Zastępca Naczelnika Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego, który przybliżył słuchaczom, zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej, jaka wiąże się z uczestnictwem w ruchu drogowym przedstawicieli firm zajmujących się różnego rodzaju transportem. Od inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Bydgoszczy, przybyli goście, mogli dowiedzieć się więcej na temat przepisów regulujących przewóz osób i rzeczy. Z uwagi na występowanie wokół Tucholi, dużej ilości kompleksów leśnych,  inspektorzy szeroko omówili kwestię związaną z transportem drewna.

Spotkanie odbyło się w ramach zawartego, w ubiegłym roku, porozumienia między a Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Bydgoszczy a Starostwem Powiatowym i komendą Policji  w Tucholi. Jego celem było udostępnienie stacji diagnostycznych policjantom i inspektorom ITD, na potrzeby prowadzonych wspólnie kontroli drogowych pojazdów transportowych. Jedno z założeń przewidywało również przeprowadzenie spotkania z przewoźnikami osób i towarów z powiatu.  Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.


Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook