18 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zaawansowane prace nad remontem drogi powiatowej Kęsowo-Obrowo-Sławęcin

2 min read

Długość remontowanej drogi powiatowej z Kęsowo-Obrowo-Sławęcin 2980 metrów (do świetlicy w Obrowie).

Trwa remont tej ważnej drogi, w tej chwili jest zamknięta dla ruchu kołowego. Na drodze pojawili się pracownicy, którzy zatrzymują nieuważnych kierowców. Ci oczywiście jeżdżą „na pamięć”, nie zwracając uwagi na znaki drogowe i tablice informacje o prowadzonych pracach. Jeszcze inni kombinują, na „może się uda”. Nic  tego.

Spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa, wyposażony w kamery i świecącą „bombę”,  redakcyjny „potwór” powoli wtacza się na remontowany odcinek drogi.

Najwięcej środków na remont przekazał w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych – Wojewoda Kujawsko – Pomorski , to  80 % całości kosztów czyli 693 884 zł.

Gmina Kęsowo dopłaca do tego remontu drogi powiatowej 123 471 zł, a Powiat Tucholski – 50 000 zł. Środki budżetu państwa na ten cel pochodzą z paragrafu likwidacji klęsk żywiołowych.

Roboty na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Tucholi wykonuje firma Skanska. Podmiot ten wykonuje roboty szybko i sprawnie, pracując na tej drodze kilkanaście godzin na dobę od świtu, do późnych godzin wieczornych. Zalewanie dwóch warstw asfaltu odbywa się całą szerokością drogi, aby położony materiał nie miał łączenia w środku jezdni. Na takich łączeniach często po latach powstają spękania. Zalewanie całą szerokością wydłuża dobrą żywotność drogi.

dsc09103 dsc09105 dsc09107 dsc09109 dsc09110 dsc09117 dsc09122

Gminie Kęsowo dziękujemy za wyczerpujące informacje dotyczące inwestycji.

Do tematu powrócimy.

_____________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook