24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zachowaj ostrożność, również do Twoich drzwi zapukać może ta OSZUSTKA!

1 min read

Mieszkańca gminy Lubiewo odwiedziła nieznajoma kobieta. Oferowała mu do sprzedaży pościel leczniczą o wartości 3 tysięcy złotych, do której dofinansowanie  miała rzekomo zrobić opieka społeczna. Na szczęście plan oszustki się nie powiódł. Policjanci apelują, aby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób.

W miniony poniedziałek (1.06)  do starszego mieszkańca gminy Lubiewo przyszła nieznajoma kobieta, która poinformowała mężczyznę o tym, że pomaga starszym, biedniejszym ludziom.  Kobieta chciała sprzedać mężczyźnie pościel  za cenę trzech tysięcy złotych.
Jednak starszy pan miał zapłacić  tylko tysiąc złotych. Pozostałą kwotę, według osoby sprzedającej, miała dołożyć opieka społeczna. Tylko, że nieznajoma nie miała przy sobie towaru, a zdziwieni pracownicy opieki społecznej nic nie wiedzieli o takim dofinansowaniu.
Na szczęście starszy pan nie nabrał się na zakup cudownej pościeli, której nawet nie widział,  za jedyne tysiąc złotych.

Policjanci ostrzegają, zwłaszcza osoby starsze, przed oszustami, którzy usiłują w rozmaity sposób wyłudzać pieniądze.
Oszuści wykorzystują różne metody, aby  dostać się do mieszkania. Naciągacze chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed niczym, dlatego często żerują na uczuciach starszych i wrażliwych ludzi.
Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu, pod żadnym pretekstem, nieznajomych osób oraz nie dawać im żadnych pieniędzy.

_________________

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook