„Zaczarowany świat znaczków” – wystawa filatelistyczna

W środowe popołudnie 12 czerwca 2019 r. odbył się w naszej bibliotece kolejny wernisaż, tym razem filatelistyczny.

Swoje niezwykle ciekawe zbiory zaprezentował Stanisław Matuszelański – wieloletni, emerytowany nauczyciel przedmiotów zawodowych. Człowiek wielu pasji. Szczególne miejsce w jego życiu zajmują podróże, odwiedził wiele miejsc na świecie, m.in. Japonię, Meksyk, Izrael, Egipt. Bardzo lubi jeździć na rowerze, pokonując często długie dystanse. Dużo czyta, lubi dobrą książkę popularnonaukową, ale przede wszystkim – jak sam mówi – „lubi wiedzieć”.

Ma duszę kolekcjonera, oprócz znaczków, zbiera muszle, minerały, monety. O swojej pasji filatelistycznej – o tym, że znaczki zbiera już od dzieciństwa, że posiada głównie znaczki polskie, a wśród nich jedną z większych kolekcji znaczków Solidarności opowiadał licznie przybyłym w to niezwykle upalne popołudnie uczestnikom wernisażu.

Od wielu lat Stanisław Matuszelański współpracuje z naszą biblioteką. Trzykrotnie bezinteresownie współorganizował ferie dla dzieci: w 2017 r. – „Ferie z pasjami”, w 2018 r. – „Palcem po mapie”, w 2019 r. – „Kreatywne ferie”. Przygotował i zaprezentował w bibliotece dziecięcej kilka wystawek tematycznych, m.in. „Podróż po Japonii”, bajki, kwiaty i pociągi na znaczkach oraz monety, minerały i muszle.


(red.)

MBP Tuchola

admin

Next Post

Blaski i cienie przebudowy ronda w Tucholi, czyli... drodzy kierowcy, pocałujcie nas w drogowe nosy!

nie Cze 16 , 2019
Szanowni Panstwo, cudom nie ma końca, choć oficjalnie przebudowę wojewódzkiej 240-stki już dawno ukończono, (przynajmniej na papierze), to drogowym horrorom nie ma końca. Tym razem, zupełnie wesoło mieli ci kierowcy, którzy w okolicach ronda włączali się do ruchu. Z boku wyglądało to tak, jakby robotnicy kierujący ruchem próbowali na tych […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook