5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zagrali dla Kingi

1 min read

Cekcyńska orkiestra Campanella w niedzielę (22.01.2017r.) zorganizowała występ, podczas którego zbierano fundusze na leczenie mł. asp. Kingi Szweda. W koncercie uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Tucholi. Nadkomisarz Wiesław Gapa, złożył na ręce muzyków, serdeczne podziękowania za ten gest.

Policjantkę, mł. asp. Kingę Szweda w jej walce  z chorobą wspierają nie tylko policjanci, ale także wszyscy mieszkańcy powiatu tucholskiego. Swoje wsparcie dla funkcjonariuszki w niedzielę okazali, zarówno widzowie jak i muzycy cekcyńskiej orkiestry Campanella.

Inicjatorem koncertu był wójt gminy Cekcyn, Jacek Brygman, który do współpracy zaprosił opiekunów orkiestry oraz Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie.  To właśnie tam młodzi muzycy zaprezentowali utwory pochodzące z ich ostatniej płyty. Przy tej okazji namawiali uczestników imprezy do finansowego wsparcia leczenia Kingi. Sami przeznaczyli też na konto fundacji Forani, pod której opieką jest Kinga, dochód ze sprzedaży płyt podczas niedzielnego koncertu.  W czasie imprezy organizatorom udało się zebrać 1060 zł. W ramach podziękowania  nadkomisarz Wiesław Gapa przekazał na ręce opiekunów orkiestry, Anny i Adama Filipskich policyjną maskotkę – Polfinka. Organizatorzy zapowiadają, że kolejny koncert dla Kingi, tym razem w cekcyńskim Amfiteatrze, odbędzie się na początku maja.

___________________

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook