25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zakaz podlewania ogródków

1 min read

Fala upałów trwa i są już tego pierwsze skutki, nasz powiat delikatnie mówiąc, ma ograniczone możliwości w zasilaniu domostw w wodę, a i my marnotrawimy jej wielkie ilości. Gdy dołączymy do tego problemy techniczne z jej przesyłem, podobne komunikaty stają się oczywistością, choć tym razem w Lubiewie.

Na podstawie art. 5 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2018, poz. 1152) oraz występującą bezdeszczową pogodą:

1.Wprowadza się ZAKAZ PODLEWANIA wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków przydomowych, terenów zielonych oraz napełniania basenów na terenie gminy Lubiewo od 07-06-2019r. do odwołania. Zakaz obejmuje godziny od 19:00 do 22:00.
2. ZAKAZ, o którym mowa w pkt. 1 dotyczy osób fizycznych, osób prawnych oraz innych jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.
3. Osoby nieprzestrzegające wyżej wymienionego ZAKAZU będą pociągani do odpowiedzialności karno – administracyjnej w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia.


(red.)

Centrum powiadomień Gmina Lubiewo

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook