31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Zakochany Anioł” już wkrótce w… Chojnicach !

2 min read

Urodził się w 1957 roku. W 1980 roku ukończył PWST w Krakowie i od razu zadebiutował na scenie teatralnej. Był aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu w latach 1980-1981, anastępnie przeniósł się do krakowskiego Starego Teatru. Zaznaczył się wybitnymi kreacjami m.in. w „Życie snem” w reżyserii J. Jarockiego, czy też tytułową rolą w „Mizantropie” Moliera w reżyserii K. Nazara. Z ekranów telewizyjnych pamiętamy go z „Dantona”, „Crimen”, czy też z filmu p.t. „Krótki film o zabijaniu”.


Chyba jednak najbardziej utkwił nam w pamięci niezapomnianymi rolami: „Anioł w Krakowie” oraz w „Zakochanym Aniele”. To niezwykle ciepła opowieść, przeniesiona na ziemski padół wprost z „gruntu opatrzności”.

Jednak, jeżeli Globisz, to poezja, te dwa pojęcia związane są nierozerwalną nicią twórczości najlepszych poetów i sposobem ich interpretacji, a w tej Globisz nie ma sobie równych. Już wkrótce nadarzy się okazja, aby pilnie wsłuchiwać się w strofy, deklamowane przez wybitnego aktora, podczas „Chojnickiej Nocy Poetów” w pierwszą sobotę sierpnia. Według nieoficjalnych informacji,  Krzysztof Globisz przedstawi fragment twórczości Majakowskiego. Podczas niezwykłego wieczoru, oczywiście prócz Globisza, wystąpi cała plejada gwiazd polskich scen. Na deskach amfiteatru pojawią się: Barbara Wrzesińska, Wiesław Wysocki, którzy skupią się na repertuarze rozrywkowym i poezji Herberta. Muzyczną oprawę zapewnią Małgorzata Kościelniak z zespołem, Ryszard Leoszewski z zespołem „Sklep z Ptasimi Piórami” i zespół Raz Dwa Trzy.

(red)
Opracował Mariusz Fryckowski

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook