Zakończono XII. zimową inwentaryzację nietoperzy w TPK

Pracownicy Tucholskiego Parku Krajobrazowego przy współpracy z chiropterologiem dr Mateuszem Ciechanowskim z Uniwersytetu Gdańskiego oraz przyrodnikami z PTOP Salamandra, zakończyli zimową inwentaryzację nietoperzy w parku.

W dniach 11 i 12 lutego br. grupa specjalistów zinwentaryzowała 16 stanowisk zimowania nietoperzy na terenie parku. Chiropterolodzy poszukiwali chronione ssaki w przydomowych piwnicach, piwnicach typu  „ziemianka”, piwnicach w budynkach gospodarczych, studniach, podziemnym kanale będącym pozostałością starego młyna. Nietoperze hibernujące w trudno dostępnych szczelinach zlokalizowano za pomocą kamer inspekcyjnych. W ciągu dwóch dni inwentaryzacji oznaczono 29 osobników reprezentowanych przez trzy gatunki: Gacek brunatny Plecotus auritus, Nocek Natterera Myotis nattereri i Mopek Barbastella barbastellus.

Tucholski Park Krajobrazowy w ramach działania pt. „Czynna ochrona nietoperzy w Tucholskim Parku Krajobrazowym” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie poza zimową inwentaryzacją nietoperzy w porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz Nadleśnictwami, których teren pokrywa się z powierzchnią parku w roku 2017 zamierza zainstalować 40 schronów dla nietoperzy.


parki.kujawsko-pomorskie.pl

admin

Next Post

Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie" wspierana przez Powiat Tucholski, mają spore ambicje

śr Mar 8 , 2017
Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” wspierana przez Powiat Tucholski rozpocznie niedługo realizację dwóch projektów związanych z turystyką: „Bory Tucholskie dla Seniora” i „Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach Dobrych Miejsc„.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook