9 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Żalno: Razem wygramy z wypadkami drogowymi 2014 – podsumowanie imprezy

2 min read

W ostatni piątek 14 marca 2014 r. z pomocą szeregu osób i instytucji zorganizowaliśmy imprezę, której osią był II Turniej Charytatywny o Puchar Wójta Gminy Kęsowo rozgrywany pod hasełem „Razem wygramy z wypadkami drogowymi”. Była to również okazja do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz do przeprowadzenia zbiórki publicznej na rzecz Fundacji „Zielony Liść” z Torunia. Serdecznie dziękujemy za obecność – zarówno wszystkim współorganizatorom, zawodnikom sporotowym oraz publiczności. Poniżej krótkie podsumowanie.

Rozgrywki sportowe były zacięte i ostatecznie zakończyły się następującym wynikiem:

I miejsce – reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi
II miejsce – reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Tucholi
III miejsce – rezprezentacja Straży Gminnej w Kęsowie
IV miejce – reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół w Żalnie

Ponadto w zawodach uczestniczyły następujące drużyny: reprezentacja Zespołu Szkół w Kęsowie, reprezentacja Grupy Motocyklowej MAGNETO, reprezentacja absolwentów Zespołu Szkół w Żalnie, reprezentacja uczniów Zespołu Szkół w Żalnie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pozostałe atrakcje czekające na gości imprezy – m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz układów tanecznych przygotowany przez uczniów, konkursy plastyczne dla dzieci, tor przeszkód w alkogoglach, pamiątkowe zdjęcie z fotoradaru, ekspozycja strażackiego sprzętu ratowniczego, testy na prawo jazdy oraz lokalne przysmaki.

Tak jak publiczność zgromadzona w piątkowe popołudnie w hali sportowej Zespołu Szkół w Żalnie, jesteśmy pod wielkim wrażeniem filmów o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowanych przez uczniów placówek oświatowych Gminy Kęsowo.

Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i obsługę imprezy. Wszystkim tym osobom – a było ich bardzo wiele – za współpracę na najwyższym poziomie serdecznie dziękujemy.

rwzwpd2014 1
Współzałorzyciel Fundacji „Zielony Liść” – Pan Grzegorz Śliwiński – podzielił się własnymi doświadczeniami, jako poszkodowany w wypadku drogowym
rwzwpd2014 2
Goście mieli okazję z bliska przyjrzeć się sprzętom wykorzystywanym przez strażaków do ratowania ofiar wypadków drogowych
rwzwpd2014 3
Tor przeszkód z alkogoglami

rwzwpd2014 4
Konkurs plastyczny dla najmłodszych
rwzwpd2014 5
Prace uczniów – teledyski poruszające temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wywarły na wszystkich ogromne wrażenie
rwzwpd2014 6
Publiczność dopisała

__________________

(red.)

http://sg.kesowo.pl/

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook