16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zamiast osobiście promować walory POWIATU TUCHOLSKIEGO nasze starostwo dołącza do „EDEN-u”

3 min read

Próbkę podobnych działań już mieliśmy, ściągnięto do naszego powiatu „wybitnych dziennikarzy i fotografików”, którzy za unijne pieniądze wykonali swoją robotę, tzn. w przerwach na „trawienie bałangi”, czyli rozmowach o d… Maryni, zrobili kilka fotek i zarejestrowali kilka kadrów. Co się stało z tymi materiałami? Przez chwilę zaistniały w blogach, witrynach niemieckich mediów i ślad po nich zaginął. Teraz mamy mieć „powtórkę z rozrywki” bo…

Profesjonalna sesja zdjęciowa, wizyty studyjne i promocja w mediach społecznościowych to plany Polskiej Organizacji Turystycznej na przyszły rok.

Przypominamy, że Bory Tucholskie zgłoszone przez Powiat Tucholski znalazły się wśród laureatów konkursu Komisji Europejskiej EDEN (European Destinations of Excellence), dzięki czemu są promowane przez Polską Organizację Turystyczną ze środków unijnych, bez finansowego wkładu własnego. Dzięki temu w minionych latach pojawiły się już artykuły w prasie turystycznej i na głównej stronie serwisów informacyjnych, oferta prezentowana była na imprezach targowych a przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tucholi uczestniczyli w bezpłatnych szkoleniach.

W tym roku szkolenie połączone było z wizyta studyjną w Wielokulturowym Dorzeczu Bugu, które jako produkt turystyczny zgłoszony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu. Jak zwykle ważną częścią spotkania była wymiana doświadczeń pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za promocję atrakcji turystycznych z rożnych części naszego kraju.

– napisano w tucholskim portalu starostwa

Najbardziej przeraża fakt, że nasi powiatowi wybrańcy, którzy nie wykonują naszych poleceń, uwierzyli w te brednie kolejny już raz. Jak coś jest darmo, to trzeba skorzystać, jak zawsze, zryw i pełna klapa przez zapomnienie lub brak w konsekwencji ukierunkowanych działań w stylu „iść za ciosem”. Mają w nosie fakt, że na naszym terenie z wielkim dorobkiem działa kilkunastu kapitalnych fotografików, filmowców, brną dalej w unijne układy, niestety o niezdrowych korzeniach. Marnotrawienie środków unijnych, to taki narodowy sport, choć w odniesieniu do czasami szalonych projektów samorządowych, zbytniej krytyki być nie może.

Jak to mówią? Chcesz, aby coś zrobione było dokładnie? Zrób t sam, ale niestety, starostwo tucholskie jest wyjątkowo odporne na sugestie, a wręcz nieprzejednane w kwestiach promocji tej krainy. Cóż, amatorszczyzna widoczna jest na każdym kroku, a niekompetencję zalewa się milionem słów bez znaczenia.

Czy Powiat Tucholski jest miejscem tak marginalnym, że nikt tutaj nie potrafi zrobić skutecznej reklamy regionu z uwzględnieniem najciekawszych miejsc i to na światowym poziomie? Przecież to niedorzeczność! Ten powiat ma moc, a tę posiadają ludzie, wystarczy tylko poprosić, tutaj nawet nie chodzi o pieniądze, te przybędą wraz z turystami, a może i nowymi mieszkańcami, którzy poszukują ciszy i bezpieczeństwa w dzisiejszych czasach.  To unikalne wartości i to bez odnoszenia się do propozycji European Destinations of Excellence, które zniknie wraz z unią i społecznymi, również naszymi, pieniędzmi. Uwierzyć w mieszkańców powiatu, to znaczy odnieść sukces, wystarczy wykrzesać pierwszą iskrę, tyle chyba umiecie zrobić?!


Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook