24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zanim wyjdziesz na spacer do lasu…

2 min read

Fot. tokis.pl

Szanowni Państwo,

zgodnie z zaleceniami administracji rządowej dotyczącymi walki z koronawirusem każdy z nas powinien w maksymalnym stopniu ograniczyć przemieszczanie się i pozostać w domu. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania społeczeństwa pobytem w lesie. W związku z tym osoby, które jednak zdecydują się na wyjście do lasu, powinny zachowywać się w taki sposób, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.

Mając na uwadze potrzeby społeczne, leśnicy kujawsko-pomorscy nie ograniczają możliwości przebywania w lesie. Lasy są dla Państwa otwarte, tak jak to było dotychczas, jednak korzystanie z nich w tym szczególnym czasie powinno odbywać się w sposób gwarantujący nam wszystkim bezpieczeństwo.

Apelujemy, aby w trakcie pobytu w lesie stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych. Prosimy również o unikanie miejsc, w których nadmiernie gromadzą się ludzie. Zagrożenie ze strony wirusa SARS-CoV-2 zmusza nas do zmiany wielu zachowań, do których byliśmy przyzwyczajeni.

Apelujemy, aby nie pozostawiać śmieci i zadbać o to, by wszystko, co zabraliśmy ze sobą do lasu, wróciło z nami do domu.

Pamiętajmy także o tym, aby nie stwarzać sytuacji grożących pożarem lasu. W okresie wiosennym, to zagrożenie jest największe!

Teraz bardziej niż kiedykolwiek doceniamy las i to, że możemy z niego korzystać. Tylko od nas zależy, czy będziemy w nim bezpieczni.

 

Z poważaniem

Ireneusz Norbert Jałoza

Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej

Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook