25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZAOSTRZENIE KAR DLA NIEODPOWIEDZIALNYCH WŁAŚCICIELI PSÓW

1 min read

Ograniczenie wolności i grzywna do 5000 zł, takie sankcje będą groziły właścicielowi psa, który stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi. Również takie zapisy zawiera nowelizacja kodeksu wykroczeń, przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Kończy się eldorado dla właścicieli psów, wszystko ma związek z incydentami o których mówią wszystkie media w kontekście ataków na dorosłych i dzieci. Proponowane regulacje przewidują karę ograniczenia wolności i wyższą grzywnę. Osoby, które nie zachowują środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, mogą zostać ukarane 1000-złotową grzywną. Obecnie obowiązuje grzywna w wysokości 250 zł. Co istotne, jedną miarą potraktowane będą wszystkie rasy psów, bez wyszczególnienia na rasy mniej lub bardziej niebezpieczne.

Ustawodawca mówi jasno, psy będą pod ścisłą opieką swoich opiekunów, nie będzie możliwości „puszczania ich wolno”, tym bardziej bez kagańca. Jeżeli i w tym punkcie złamane zostanie prawo,grzywna wzrośnie aż do 5000 złotych! Kara ta dotyczy również właścicieli posesji, którzy nie sprawują nad czworonogami właściwej opieki.

Ciekawe, czy te propozycje zostaną przyjęte.


(red.)

Fot. http://psiaki-kociaki-i-inne-zwierzaki.manifo.com/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook