31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zapisy do projektu „Samotny rodzic – samodzielny rodzic”

2 min read

17.10.2012r. od godz. 11:00 do 16:00 w Książnicy Tucholskiej odbędzie się spotkanie rekrutacyjno-informacyjne dotyczące projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. Do dnia 12.10.2012 r. w Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi prowadzi zapisy do projektu „Samotny rodzic – samodzielny rodzic”. Na spotkanie rekrutacyjno-informacyjne zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką realizowanego przez „Caritas” projektu.

Projekt „Samotny rodzic – samodzielny rodzic” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kobiet „GINEKA” przeznaczony jest dla samotnych rodziców poszukujących pracy. Pozwala on na udział w samodzielnie wybranym kursie zawodowym, gwarantuje wsparcie prawnika i psychologa, zapewnia materiały, catering i nieodpłatną opiekę nad dzieckiem. Zajęcia będą się odbywały w Tucholi. Udział w projekcie jest nieodpłatny dzięki współfinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Do listopada 2013r. trwa program „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, w którym PCPR w Tucholi bierze udział w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej „Przyjazna dłoń” oraz Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Specjalnej Troski. Wdrażany będzie standard poradnictwa dla rodzin z dziećmi oraz poradnictwa dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, w tym osób z zaburzeniami psychicznymi. Każdy mieszkaniec powiatu tucholskiego znajdujący się w jednej z dwu wymienionych grup będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów: pedagoga, prawnika lub psychologa. Porady będą udzielana w siedzibie PCPR, lecz w uzasadnionych przypadkach (w szczególności osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się) specjaliści mogą dojeżdżać, udzielać porad telefonicznych bądź mailowych. Harmonogram udzielania porad będzie dostosowany także do osób pracujących. Informacje i zapisy w PCPR w Tucholi, pod numerem 052 559 20 18 lub mailowo pod pcprtuchola@wp.pl.

 

http://www.powiat.tuchola.pl

________________________

Mamy wiele zastrzeżeń do pracy „Caritasu”, to sprawa, która ciągnie się od lat, jednak w kwestii osób doświadczonych przez los, zawsze staniemy po stronie tych, którzy chcą pomóc wspaniałym ludziom, którym należy się szczególny szacunek.

(red)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook