27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zapłacimy podatek od… pogrzebu?

1 min read

Skarbówka napisała do kurii, że chowanie zmarłych za pieniądze na parafialnym cmentarzu, to nie posługa na rzecz związku wyznaniowego, lecz normalna sprzedaż dla „pojedynczego wiernego”, no i się zaczęło…

Vincent Rostowski – najgorszy i najbardziej przewrotny minister finansów w dziejach RP obmyślił wraz z przyjaciółmi kolejny sposób zagarnięcia pieniędzy obywatela. Już nie wystarczy to, że w styczniu 2014 rząd ukradnie nam resztę pieniędzy z OFE, czyli od żywych, czas nadszedł nawet na naszych zmarłych.

Zasada jest prosta, jeżeli chcesz pochować kogoś z udziałem księdza – zapłacisz i to słono od przysłowiowego „Bóg zapłać” 8% VAT-u, jakieś 40 złotych. Innymi słowy, rząd jest przekonany, że każdy ksiądz w Polsce otrzymuje około 400 – 500 złotych za pogrzeb i od tego należy odprowadzić podatek. Szaleństwo? Nie do końca, ubito dwie pieczenie przy jednym ogniu, pierwsza jest już wiadoma, poprzez wgląd w księgi parafialne, drugą będzie odciągnięcie obywateli od ostatniego miejsca wsparcia, od Kościoła. Czy i ten cios przyjmiemy w milczeniu i pokorze? A co się stanie kiedy prawo zadziała wstecz i trzeba będzie taki podatek zapłacić od już spoczywających w cmentarnej ziemi?

Czas pokaże.

(red.)

Fot. TOKiS – PRESS – Cmentarz w Czermnej.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook