1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przy samym wjeździe do Międzygórza znajduje się udostępniona turystycznie zapora wodna, która wielokrotnie ratowała tereny niżej położone łagodząc skutki okresowych powodzi.

Międzygórze – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka w Sudetach Wschodnich na wysokości 570–670 m n.p.m.; w dolinie u podnóża Śnieżnika. Liczy 512 mieszkańców.

Zbiornik retencyjny został utworzony na początku XX wieku poprzez wzniesienie kamiennej zapory o wysokości ponad 29 m i długości około 108 m. Zbiornik może pomieścić blisko 1 milion metrów sześciennych wody, ale podczas intensywnych opadów i powodzi w 1997 roku nadmiar wody przelewał się ponad koroną zapory. Tama była bliska rozszczelnienia, a jego skutki byłyby tragiczne dla całego regionu.

Na szczęście budowla wytrzymała zagrożenie, a następnie została gruntownie odnowiona, wzmocniona oraz udostępniona dla turystów. Spacer metalową kładką zawieszoną na wysokości 30 m przypomina Sky Walk, a przy tym pozwala na podziwianie wspaniałych górskich widoków.

Gdzie diabeł nie może, tam wysyła TOKiS – PRESS TV.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook