11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zapraszamy do wzięcia udziału w Koncercie Charytatywnym na rzecz GOSI!!!

4 min read

W naszej społeczności znajdują się ludzie wymagający wsparcia, mają odrobinę mniej szczęścia od nas. To ludzie wartościowi, ambitni i skromni,  los doświadcza ich każdego dnia, jednak znoszą swój los w milczeniu, nikomu się nie skarżą, nie chcą być dla nikogo obciążeniem. Na szczęście są wśród nas osoby wrażliwe na los drugiego człowieka, które zdają sobie sprawę z tego, że bez naszej pomocy ci ludzie zgasną.  Nie możemy na to pozwolić!

W oceanie osób wrażliwych jest pani Wanda Chmielewska dla której pomoc bliźnim to nie pierwszyzna,  doskonale znamy ją z innych akcji oraz stąd, że pracuje w jednej z tucholskich aptek. To nie pierwsza akcja pomocowa pani Wandy, każda wcześniejsza kończyła się sukcesem i zapewne ta, którą przedstawimy, będzie miała podobny finał, a tym będzie… specjalny koncert charytatywny w  Tucholskim Ośrodku Kultury  13.04.2019 r. o godzinie 17:00 !!!

A wszystko zaczęło się od listu, który do naszej redakcji przysłała pani Wanda Chmielewska.

Poznajcie Gosię i wysłuchajcie tej historii…

Niespełna miesiąc temu los zetknął mnie z Małgosią ( tego imienia używa od dzieciństwa), w trakcie sprzątania mieszkania w zamian za parę groszy na życie. Poruszona, że osoba ewidentnie po chemii ( chusteczka na głowie), chora i zarabia na chlebek sprzątając. Co się okazuje…

Małgośka ma 51 lat, życie bardzo trudno ją doświadczyło, kłopoty z małżonkiem, separacja, życie na własny rachunek z dwójką dzieci. Choroba, renta, lata lecą, świadczenia odebrane, brak pracy, wyjazd za granicę, jakoś udaje się jej przeżyć. Mieszkanie wynajęte, opłaty z kosmosu- radzi sobie. Szast, prast znowu choroba, tym razem uderzył rak ze zdwojoną siłą (choroba zaatakowała wątrobę i żołądek). O wyjeździe zarobkowym nie ma mowy. Zostaje z opłatami i rakiem… bez dochodu.

Zaczynają się problemy egzystencjalne, rośnie zadłużenie. Udaje nam się znaleźć w aptece parę godzin na umowę zlecenie, ale serce krwawi, że mimo takiej choroby Małgośka musi pracować. Właściciel mieszkania odłącza ogrzewanie, dając jej termin tygodnia na spłatę zadłużenia.

Do opieki społecznej nie poszła twierdząc, że ludzie mają większe potrzeby 🙁 Po namowach trafia do MOPS-u, uzyskuje pomoc, ale spłata czynszu za wynajęte mieszkanie stanowi barierę nie do przebycia.

Przychodzi pomysł z organizacją koncertu charytatywnego, oczywiście od razu znajdują się ludzie o wspaniałych sercach : Pani Eleonora Stosik, panowie Janusz Ciża, Janusz Leśniewski. Otrzymujemy zielone światło i wsparcie światło od pana Burmistrza  i  Dyrektora TOK- u, pana Piotra Mówińskiego.

Wanda Chmielewska

Na tym list się nie kończy, zawiera wiele dramatycznych faktów z przeszłości i teraźniejszości Małgosi, w niektórych fragmentach są one wzruszające w innych wstrząsające.

Całość można podsumować tylko jednym spostrzeżeniem, wspólnie musimy wesprzeć Małgosię, musimy Jej pomóc, co to dla nas, robiliśmy to wielokrotnie, prawda?

Kochani,  każdy grosz się liczy, każda forma wsparcia jest wskazaną, jesteście naszymi Czytelnikami i Widzami od lat, macie nas za darmo na całym świecie, przez 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku, bez wolnych sobót, niedziel i świąt – TYM RAZEM DOBROWOLNIE OPODATKUJCIE SIĘ NA RZECZ MAŁGOSI, KTÓRA POTRZEBUJE NASZEGO WSPARCIA. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, BĄDŹMY SPOŁECZNOŚCIĄ WRAŻLIWĄ, TO ZAWSZE NAM SIĘ UDAWAŁO!

UDOWODNIJMY, ŻE TUCHOLANIE ZAWSZE I WSZĘDZIE TRZYMAJĄ SIĘ RAZEM.

KOCHANI, PODAJEMY NUMER KONTA

63 2030 0045 1110 0000 0253 4260

z dopiskiem : dla Krystyny Warmbier 

( dotyczy Akcji Charytatywnej podczas koncertu „Nigdy Nie Jesteś Sam – Koncert

Charytatywny dla Gośki” dnia 13.04.2019) 

dla zbiórek z zagranicy Paypal srdst102@vp.pl

Wiemy że odbiorcami naszych treści jest cała Polska i spory kawałek świata, gdzie też żyją Polacy, a wśród nich tucholanie, będziemy szczęśliwi, jeżeli przyłączycie się do nas. Jesteście gdzieś w pobliżu, to już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kapitalnej imprezie, którą będzie koncert charytatywny na rzecz Małgosi. Są z nami samorządowcy, artyści, działacze, wspaniali ludzi ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi, dołączają kolejni wolontariusze, kolejne media, dotrze również nasza telewizja, będzie się działo !!!

PRZYBYWAJCIE TŁUMNIE, PRÓCZ KONCERTU BĘDZIE CAŁE MNÓSTWO ATRAKCJI!

ZAPAMIĘTAJCIE!

13 dzień kwietnia, SOBOTA godzina 17:00 !!!

SPOTYKAMY SIĘ

W

TUCHOLSKIM OŚRODKU KULTURY

„Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia.

Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to aby pomagać sobie, druga, żeby pomagać innym.”

– Audrey Hepburn


 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook