27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zarząd Powiatu Tucholskiego rozstrzygnął otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych. Kwoty nie szokują, a śmieszą

2 min read
Zarząd Powiatu Tucholskiego uchwałą 115/304/2017 rozstrzygnął otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Na 27 złożonych wniosków do dofinansowania przeznaczonych zostało 18, wszystkie w pełnej wnioskowanej wysokości. Decyzja Zarządu Powiatu podjęta została na podstawie rekomendacji komisji konkursowej, w skład której oprócz pracownika merytorycznego Starostwa wchodzili przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Rady Powiatu. Dodatkowo pod uwagę Zarząd wziął zapisy regulaminu określające minimum punktowe wymagane do otrzymania dotacji, opierając się przy tym o punktację ustaloną przez komisję. Na posiedzeniu przedyskutowano także sformułowane przez komisję konkursową uwagi zgłoszone do konkursu na przyszły rok. (za… tucholski.pl)

Jaki był efekt przeprowadzonego konkursu? Oczywiście, przyznanie środków dla „szczęśliwych wybrańców”. Kwoty są tak „szokująco wysokie”, że można uznać, iż powiat niczym gang Olsena, obrabował jakiś bank. To oczywiście sarkazm, bo w rzeczywistości można uznać całe przedsięwzięcie za PR-owy chwyt, który prawdopodobnie przynosi dobrą prasę (propaganda sukcesu) urzędowi, zainteresowanym wyłącznie grosze, ściślej… 750 złotych, pomnożone przez 27. Dobre i to? I właśnie w tym jest problem, powiat jest jak ubogi krewny, który nie rozliczył z win swoich poprzedników, którzy doprowadzili do finansowej zapaści. Wniosek? Jemy odpadki z pańskiego stołu i będzie tak jeszcze przez najbliższych kilka lat. Całość przekłada się na utrudniony rozwój i promocję powiatu, czyli… mamy do czynienia z urzędniczą fikcją, opartą na wyprzedaży majątku oraz przedsiębiorczością lokalnych środowisk, które podziwiać należy za pasję i pracę.


(mrf.)

Fot. tapeciarnia.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook