pt. Lip 3rd, 2020

Zarząd z błogosławieństwem Rady

1 min read

Powiat tucholski od lat boryka się z trudnościami finansowymi, które odziedziczył w zamierzchłej przeszłości. Podobny problem miała również i poprzednia rada pod wodza innego starosty, ale jakoś powoli zbliża się koniec tych perturbacji, choć winnych tego stanu nigdy nie ukarano chłostą, a szkoda.

Wczoraj odbyła się kolejna, tym razem XX sesja Rady Powiatu, ta najważniejsza, bo absolutoryjna. Z tej okazji był czas na przybliżenie radnym działań, które podjęto, aby doprowadzić zarówno inwestycje, jak i finanse do względnej normalności. Opowiadał o tym pan starosta, który oczywiście starł się z przedstawicielem dosyć egzotycznej opozycji, co oczywiście miało częściowo związek ze zbliżającymi się wyborami, ale to odczucie subiektywne i niekoniecznie musi się z nim zgadzać ewentualny oponent.

Jak to w momentach, kiedy rozmawia dwóch Polaków, doszło do starcia słownego, oczywiście w ramach przyjętych zasad i obyczajów, co dla słuchającego będzie dość ciekawym doświadczenie, wszak merytoryczna dyskusja w dzisiejszych czasach to rzadkość, a ta właśnie taka była. Z  kim polemizował pan starosta? Co  z tego wniknęło, czy Zarząd otrzymał akceptację radnych i o wielu innych sprawach usłyszymy za chwilę…

Zapraszamy przed ekrany.


(red.)

Dodaj komentarz