2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zarządzenie Nr 120-44/13, czyli pan Burmistrz sypnął kasą i się…pomylił?

3 min read

Zarządzenie Nr 120-44/13

Burmistrza Tucholi

z dnia 31 maja 2013r.

 

w sprawie przyznania nagród rocznych dyrektorom samorządowych instytucji kultury.

 

 

                Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 3 marca 2000r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi ( Dz. U. z 2013r., poz. 254)  w związku z moim zarządzeniem Nr 78/12 z dnia 30 listopada 2012r. w sprawie ustalenia zasad wynagradzania dyrektorów samorządowych instytucji kultury w Gminie Tuchola

 

zarządzam, co następuje:

 

§ 1. Przyznać nagrodę roczną Pani Elżbiecie Bukowskiej – dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi w wysokości 6.000 zł. brutto.

§ 2. Przyznać nagrodę roczną Panu Piotrowi Mówińskiemu – dyrektorowi Tucholskiego Ośrodka Kultury w Tucholi w wysokości 9.000 zł. brutto.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

BURMISTRZ
/-/ mgr Tadeusz Kowalski

Zarządzenie zostało podpisane przez Burmistrza Tucholi i opieczętowane w lewym górnym rogu pieczęcią nagłówkową burmistrza, a w prawym dolnym rogu jego pieczęcią imienną. Dokument składa się z zarządzenia 1 str.

Ciekawa informacja pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej. Drogi Czytelniku…, właśnie ją poznałeś, a ta zapewne Cię zbulwersowała. Czy się mylę? Puść przez chwilę wodze fantazji i spróbuj pomarzyć. Jakie plany byś zrealizował, gdybyś ot tak, z dnia na dzień miał do dyspozycji dziewięć ”koła”? Upiłbyś się ze szczęścia, nie kupując alkoholu na zeszyt u pani Jadzi z monopolowego? Splaciłbyś długi w piekarni, bo zalegasz za chleb od pół roku i ci wstyd? A może pojechałbyś na pierwszy w swoim życiu urlop wraz z żoną? Każdy z tych pomysłów jest zupełnie niezły, jednak teraz wybudź się z tego letargu, bo nie jesteś w gabinecie Zbyszka Nowaka, którego ręce leczą i pomyśl…, na takie pieniądze nie masz najmniejszych szans. I piękny miraż pękł jak mydlana bańka.

Dwie zacne instytucje, dwoje dyrektorów, osoby, którym powierzono bardzo odpowiedzialne zadania. Jak sprawdzić, czy rzeczywiście podane oficjalnie kwoty powędrują do właściwych rąk?

Nic prostszego, jesteśmy przecież w portalu Tucholskiej Oficyny Kulturalnej i Społecznej. Otwieramy nasze archiwum i sprawdzamy statystyki.

Ile razy TOKiS przeprowadzał relacje z imprez, które zorganizował TOK  na przestrzeni powiedzmy… roku? – 13 z tego pięć plenerowych, na które się wprosił. A  jak to się ma do naszych odwiedzin w MBP? Powiedzmy 50 z czego na większość otrzymaliśmy zaproszenie.

Jak to możliwe zapyta ktoś postronny? Odpowiedź jest bardziej, niż prosta, wszystko zależy od ludzi i jakości ich pracy. Nie można porównywać molocha (TOK) do „kopciuszka” (MBP), ale właśnie ten KOPCIUSZEK, nieźle przetrzepał skórę gigantowi nie „przerobem” imprez, a pasją, jakością krzewienia kultury i niezwykłym poświęceniem w przygotowanie każdej imprezy. Czy zauważyłeś (zakładam, że jesteś bywalcem i masz jakie takie pojęcie), że większość wybitnych gości, spotyka się z mieszkańcami właśnie w MBP? Dlaczego? Czy to przypadek? W tej materii takowe nie istnieją, MBP ma klimat, tam kulturę je się z miśnieńskiej porcelany srebrnymi sztućcami, a nie w cynowych michach rodem z „Misia” w dodatku…, drewnianą łychą.

Pan Burmistrz podjął decyzję w swoim mniemaniu słuszną, ale jednak tym razem sromotnie się pomylił, kwoty nagród powinny być równe. Dodatkowo warto sobie uzmysłowić fakt, że obaj dyrektorzy bez swoich pracowników nie dokonaliby niczego. To właśnie im należą się największe podziękowania, najlepiej w brzęczącej monecie. Bez wątpienia zasłużyli i to po stokroć! Kto nie wierzy, zapraszamy do naszego kanału TV.

(mrf)

Kwestie dochodów i strat placówek, autor dyskretnie ominął, nie chcąc sobie psuć humoru.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook