26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zasnął za kierownicą i dachował

1 min read

Cztery osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło w sobotę (11.02.2017r.) na trasie Łyskowo – Tuchola. Skierowani na miejsce policjanci Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło z powodu zaśnięcia kierującego passatem 49 – latka. Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Krótko przed godz. 22.00 dyżurny tucholskiej komendy został poinformowany, że Przy Szosie Bydgoskiej doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zostali skierowani policjanci w Zespołu Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 49 – letni mieszkaniec Tucholi, kierując VW Passatem prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na lewe pobocze, uderzył w skarpę i dachował. W aucie oprócz kierowcy były jeszcze 3 inne osoby: dwie kobiety, 49 – latka i 66 – latka oraz 75 letni mężczyzna. Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitala. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo –śledczej, którzy zabezpieczyli ślady i dokonali oględzin. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wszystkie okoliczności wypadku wyjaśni policyjne postępowanie.

Tucholska Policja przypomina, że prowadząc pojazd każdy kierowca zobligowany jest do zachowania maksymalnej ostrożności. Jeżeli czujemy zmęczenie czy senność, bądź nagle stan naszego zdrowia uległ pogorszeniu warto zjechać  na pobocze i odpocząć lub wezwać niezbędną pomoc. Prowadząc pojazd, kiedy nasz organizm nie jest w pełni  wydolny, ryzykujemy zdrowiem lub życiem nie tylko swoim, ale również osób postronnych.

______________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook