27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zatrzymani sprawcy kradzieży akumulatorów

2 min read

Tucholscy policjanci są zapracowani, a to przekłada się na mniejszą częstotliwość informacji, które do nas docierają. Trzeba do tego podejść z dużym zrozumieniem. Choćby dzisiaj, nasza drogówka miała pełne ręce roboty. Pomimo paskudnej pogody, funkcjonariusze trwali na posterunkach w różnych częściach miastach. Ich uwadze nie umknęły nawet bardziej egzotyczne pojazdy, a choćby quady. Kto popełnił wykroczenie, nie miał szans na pobłażanie i tak musi być, zwłaszcza po naszych obserwacjach z dróg. Jednak to wszystko drobiazgi w porównaniu z tym zdarzeniem.

W ubiegłym tygodniu tucholscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży do jakich doszło na przełomie kwietnia i maja br. Mężczyźni podejrzewani są o dokonanie kradzieży akumulatorów z maszyn rolniczych na terenie całego powiatu. Teraz odpowiedzą za kradzież przed sądem.

Zawiadomienia o kradzieżach akumulatorów z ciągników rolniczych do tucholskich mundurowych zaczęły wpływać pod koniec kwietnia. Informacje, te docierały do policjantów z różnych miejscowości powiatu tucholskiego. W sumie w ciągu dwóch tygodni skradziono ok. 14 akumulatorów wartości blisko 3400 zł. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali w związku z tymi  kradzieżami, dwóch mieszkańców Tucholi, w wieku 19  i 20 lat. Mundurowi ustalili, że w procederze uczestniczyły jeszcze dwie inne osoby, tj. 22 latek i 62 latek, także z  terenu Tucholi. Całej czwórce w piątek (12.05.2017r) przedstawiono zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za kradzież, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


(red.) KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook