28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE W GOSTYCYNIE (relacja)

2 min read

Dobrze, dobrze, nie zapomnieliśmy o tej imprezie, jest wręcz przeciwnie, byliśmy obecni, a gorący materiał w takiej formie, jak zwykle, przedstawiamy pierwsi.

Strażacy, bo to o nich materiały, są pasjonujące, a zawody z ich udziałem…, widowiskowe. W tych zmaganiach  ochotnicy pokazali na co ich stać. Szybkość, zwinność, dyscyplina, chęć rywalizacji i zwycięstwa, a ten przecież może być podobno tylko jeden.

Bzdura!

Tak naprawdę zwyciężyła chęć niesienia pomocy potrzebującym, a te pokazy były tylko sprawdzianem, zabawą. W naszej ocenie zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy i oczywiście, organizatorzy. Piękna impreza, z udziałem wielu wozów bojowych, zarówno współczesnych, jak i tych retro. Przepięknie utrzymane, w stu procentach sprawne i gotowe do boju. Jak wynika  z tego krótkiego opisu, strażacy nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale także realizują zupełnie inne pasje,jednak zbieżne z tym, co robią na co dzień. Jedna z nich był wyjątkowa, pojawił się na zawodach strażak – pasjonat , właściciel kolekcji miniatur sprzętu strażackiego. Czegóż tam nie było…, śmigłowce, wozy bojowe najróżniejszych typów i przeznaczenia, były ich setki, a to jak nas zapewniono, zaledwie połowa kolekcji.

Przybyły jednostki nie tylko z powiatu, ale również z powiatów ościennych województwa i można nam w tej materii zaufać, było co podziwiać. Najbardziej szczęśliwe były dzieci, któż z nas w przeszłości nie chciał być strażakiem? Chyba każdy…

Cofamy się w czasie do minionej soboty (18-06). Jesteśmy w Gostycynie, na lokalnym stadionie, a tam…

ZAWODY STRAŻACKO -POŻARNICZE W GOSTYCYNIE

GALERIA FOTOGRAFII

____________________________
(RED.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook