6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zawody strzeleckie w Plaskoszu

2 min read

Niedawno na strzelnicy w Plaskoszu (gm. Tuchola) zostały rozegrane I Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi. O trofeum walczyło 12 policjantów i policyjnych emerytów. Najlepszym okazał się st. sierż. Kamil Słoma, policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Tucholskie zawody zostały zorganizowane po raz pierwszy. Impreza odbyła się z inicjatywy byłego już komendanta,  insp. Krzysztof Bodzińskiego.  Tucholski turniej ma się jednak odbywać cyklicznie.

Do zmagań o trofeum  stanęło 11 policjantów oraz 1 policyjny emeryt, w tym jedna kobieta. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: strzelanie statyczne z pistoletu z odległości 25 m oraz dynamiczne, w czasie którego musieli wymienić magazynek w pistolecie, zaś później jednostkę broni na strzelbę gładkolufową. W  tej konkurencji  oprócz celności, liczyła się też szybkość.

Ostatecznie zawody wygrał st. sierż. Kamil Słoma, który na co dzień pracuje w Wydziale Kryminalnym w tucholskiej komendzie. Kolejne miejsce na podium zajęli:  st. sierż. Bartosz Wiese, policjant Zespołu ds. Wykroczeń, Profilaktyki Społecznej, Patologii i Nieletnich oraz nadkom. Wiesław Gapa pełniący obecnie obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi. Zwycięzcy odebrali  okolicznościowe puchary i medale z rąk p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcina Szulczyka.

Finalistom gratulujemy i mamy nadzieję, że z roku na rok impreza będzie cieszyła się coraz większym zainteresowaniem.

Obejrzyj również materiał archiwalny:

___________________

KPP Tuchola

mł. asp. Justyna Janiak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook