4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zbierali na leczenie Kingi

2 min read

Policjanci z komendy powiatowej w Tucholi wzięli udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej w Lińsku. Zawody zorganizowało Towarzystwo Piłkarskie Ziemi Śliwickiej w ramach swojego programu: „Dbamy o zdrowy tryb życia, zapobiegamy działaniom dysfunkcyjnym i pomagamy przez sport”. Celem turnieju było wsparcie finansowe chorej na nowotwór mł. asp. Kingi Szwedy.

Informacja o chorobie i zbieraniu funduszy na leczenie tucholskiej funkcjonariuszki pojawiła się w mediach kilka 14581362_346879188985094_8224487038654643835_ntygodni temu. Od tej pory co kilka dni odbywają się różne akcje charytatywne, których celem jest wsparcie finansowe Kingi. Tym razem fundusze na leczenie policjantki zbierano podczas turnieju piłki nożnej, który odbył się w niedzielę (09.10.16) w Lińsku.

Zawody zostały zorganizowane przez Adama Węsierskiego przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. W imprezie aktywnie uczestniczyli tucholscy policjanci, którzy stanowili jedną spośród siedmiu sześcioosobowych drużyn. Najlepszymi piłkarzami okazali się panowie z teamu Victoria Śliwice Młodzi. Pracujący z Kingą funkcjonariusze niestety znaleźli się poza podium. Zdobyli wprawdzie puchar dla „Drużyny Fair Play”, a sierż. szt. Marcin Kukielski otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju, ale przecież nie to było najistotniejsze.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi nadkom. Wiesława Gapa oraz organizatorzy podziękowali uczestnikom za udział w turnieju oraz wszystkim aktywnie włączającym się w zbieranie funduszy na leczenie mł. asp. Kingi Szwedy. Jako wyraz wdzięczności wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Do jednego z zawodników trafiła też, przekazana przez Komendę Powiatową Policji w Tucholi, policyjna maskotka – Polfinek.

_________________

KPP Tuchola

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook