21 października 2020

Zbigniew „Binek” Urbanowski plastyk miejski. Wyjątkowa wystawa w tucholskim TOK-u

1 min read

Wczoraj, (20.02) o godzinie 17-stej w jednej z sal wystawowych Tucholskiego Ośrodka Kultury, odbyło się otwarcie wystawy, której bohaterem jest Zbigniew „Binek” Urbanowski.

Bardziej szczegółowo o tej niezwykłej postaci wspominaliśmy w zapowiedzi – tutaj . Urbanowski żył krótko, ale ciągle jest obecny w naszej rzeczywistości dzięki jego pracom, które pozostały. Część z nich mijamy codziennie, nie zdając sobie sprawy z tego, że to właśnie jego dzieła, reszta trafiła do prywatnych rąk i to właśnie dzięki tym osobom możemy je podziwiać w TOK-u. Ruchome obrazki i fotografie nie oddają ogromu doznać estetycznych i wiedzy na temat i… nie wahajmy się użyć tego najwłaściwszego określenia – artysty.

Największe jednak wrażenie wywołują portrety, nadspodziewanie dojrzałe, wykonane pewną ręką, doprawdy to zadziwiające. Na uwagę zasługują również ceramika, witraże oraz inne dzieła. To trzeba zobaczyć! Niech formą zachęty pozostanie to, co TOKiS zarejestrował piątkowego przedpołudnia.

Wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy doprowadzili do zorganizowania tak cennej wystawy i godnej jej, wzorowej, oprawy medialnej.

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook