25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Zbliża się 15-lecie spółki „Szpital Tucholski”

1 min read

„Nasz Szpital”, tak o tym miejscu mówią mieszkańcy Powiatu Tucholskiego, którzy cieszą się, że pomimo dawnych perturbacji ta jednostka istnieje i rozwija się, pomimo problemów kadrowych.

Utrzymanie jednostki użyteczności publicznej o tak wyjątkowym znaczeniu, nie jest prostą sprawą, jednak pod właściwym kierownictwem prawie wszystko się udaje. Oczywiście, są problemy, są nawet skargi od niektórych pacjentów, ale słowa krytyki najczęściej dotyczą pierwszego kontaktu ze szpitalem, kiedy potrzebujący pomocy trafia do izby przyjęć i żąda natychmiastowej pomocy. Szefostwo szpitala wie o tym i z pewnością poradzi sobie i z tym problemem.

„Piętnaście lat minęło, jak jeden dzień”, niedbale parafrazujemy słowa piosenki ze słynnego  serialu, nie były to lata zmarnowane. Dowodem są wyremontowane oddziały, dobry sprzęt i świetny personel medyczny i to coś, najważniejsze – oddanie pacjentowi. Ten dar się albo ma, albo zmienia się pracę. Każde uratowane życie w tak ciężkich i bezdusznych politycznie czasach jest sukcesem i to dla medyków jest najważniejsze, dla nas również.

Szpital ma swoje święto, a uroczystości odbędą się 24 lutego w Tucholskim Ośrodku Kultury. Są powody do dumy i  radości.

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook