2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZDROWA GMINA – LUBIEWO

2 min read

Ideą Konkursu Zdrowa Gmina jest podkreślenie wagi badań profilaktycznych, a jego główne zadanie to zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania mające na celu wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego. Warto pamiętać, że mammografia, cytologia i kolonoskopia to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu, pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii. Zgodnie z jej zapisami statutowymi, celem Unii jest prowadzenie działań na rzecz realizacji ustawy o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, która weszła w życie w dniem 1 lipca 2005 r. Polska Unia Onkologii, prowadząc Konkurs Zdrowa Gmina, dąży do podniesienia stanu zdrowotności i wiedzy społeczeństwa o metodach zwalczania raka. Skupia się również na minimalizacji negatywnych społecznie skutków chorób onkologicznych.

Oficjalnym Partnerem Konkursu jest firma PZU S.A., która dzięki przekazywanym funduszom prewencyjnym aktywnie wspiera działania Polskiej Unii Onkologii na rzecz popularyzacji badań profilaktycznych.

d5742a8de028f456cde586a8f12d4f42Co najbardziej nas cieszy, do konkursu przystąpiła jedna z naszych gmin – LUBIEWO!

Nagrodami w Konkursie Zdrowa Gmina są czeki dla wiosek, wsi, miast i gmin o łącznej wartości 175 000 PLN:

za I miejsce – 100 000 PLN

za II – 50 000 PLN

za III – 25 000 PLN

Oczywiście Gminie Lubiewo życzymy głównej wygranej i zachęcamy wszystkich do głosowania właśnie na nią. Aby tego dokonać nie trzeba jakiś specjalnych umiejętności, wystarczy wybrać właściwy adres i przycisnąć (kliknąć) odpowiednie pole. Jak to wygląda w praktyce?

lub

No, i wszystko się wyjaśniło. Po przyciśnięciu obrazka powyżej, przeniesiemy się do właściwego miejsca, reszta działań to przyciśnięcie pola „głosuj” i po sprawie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook