27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ZDW Bydgoszcz „uprzyjemni” nam życie przez kolejne długie miesiące i jeszcze do tego dopłacimy!

2 min read

Latem w Tucholi wyremontowane zostaną kolejne ulice. Odnowimy nawierzchnie na Nowodworskiego, Głównej i Chojnickiej. Poprawi się bezpieczeństwo,  komfort jazdy i odwodnienie. Zadania uzupełnią kończącą się dużą modernizację trasy nr 240 pomiędzy Tucholą i Bysławiem.

Wraz z zmierzającą do finału dużą modernizacją odcinków Tuchola-Bysław i Terespol Pomorski – Polski Konopat zlecamy remonty następnych fragmentów trasy nr 240 w powiecie tucholskim. W wakacje planujemy rozpocząć odnowienie nawierzchni na ulicach Nowodworskiego, Głównej (do ul. Lipowej) i Chojnickiej (od ul. Czerskiej do granicy miasta). Łączna długość tych ulic to 1835 metrów. Prace będą polegały na usunięciu starej nawierzchni, położeniu nowych warstw bitumicznych i ich wzmocnieniu specjalną siatką z dodatkiem włókien szklano-węglowych. W ten sposób poprawimy wytrzymałość dróg na uszkodzenia, w tym powstawanie kolein. Wyregulujemy też wszystkie studzienki i kratki, a jezdnia zyska odpowiedni profil zapewniający lepsze odprowadzenie wody. Większy zakres prac realizowany będzie na skrzyżowaniu ulic Nowodworskiego z Warszawską. Tam zaplanowaliśmy również wymianę podbudowy. W trakcie prac kierowcy będą musieli liczyć się z ruchem wahadłowym.

Wyłoniliśmy już wykonawców tych zadań. Za remont ulic Nowodworskiego i Głównej odpowiadać będzie firma Redon z Nakła nad Notecią. Prace pochłoną 1,1 mln zł.  Odnowienie ulicy Chojnickiej wykona natomiast Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA ze Stargardu Gdańskiego. Prace ruszą w wakacje i zajmą około 2 miesięcy. Też będą kosztować 1,1 mln zł.

Zlecenie dużego zakresu prac remontowych w Tucholi ułatwiła współpraca z lokalnym samorządem. Gmina Tuchola wsparła zadanie kwotą 400 tysięcy złotych.


zdw-bydgoszcz.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook