ZDW w Bydgoszczy urządza mieszkańcom Tucholi darmowe kursy Break Dance

Jak już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy coś wymyśli, to albo waży dwie tony i leży w rowie, albo potrafi okrutników rozśmieszyć do nieprzytomności, zwłaszcza na widok „tańczących” starszych mieszkańców, którzy korzystając z chodników biegnących wzdłuż firmowej arterii, potrafią wyprawiać hołubce, jakich mało.

Okiem średnio wprawionego tanecznie laika wygląda ów tanieć, jak skrzyżowanie Break Dance’a z jakąś murzyńską odmianą tańca szamanów. Nie ma to oczywiście niczego wspólnego z ogólną i nieodpartą potrzebą ulicznego tańca wśród seniorów, a raczej ze specyfiką podłoża, po której poruszają się pieszo, a którą wymusiły niskie temperatury i brak… piasku, względnie soli.

Drogowcy z Bydgoszczy przekonują w swoim portalu o tym, że oto już w czwartek (18 stycznia) wieczorem, na drogach wojewódzkich pracowało blisko 70 pługów i posypywarek. Wszystkie drogi o godzinie 21 były przejezdne. Na trasach wojewódzkich szczególnie w północnej części regionu występują jednak bardzo niekorzystne warunki do jazdy. A do chodzenia? O pieszych znowu zapomniano. W takim razie zapytaliśmy Pana Burmistrza Tucholi, do kogo należy chodnik od ronda przy Świeckiej w Tucholi, aż do Rudzkiego Mostu? Odpowiedź już znamy, skoro prawowity właściciel chodnika, zamiast się pocić ze wstydu, ma swoje obowiązki w okolicach, niedostępnych promieniowaniu słonecznemu. Pan Burmistrz tym razem, może odetchnąć z ulgą.

Mówiąc poważniej, odradzamy seniorom piesze wycieczki w tym rejonie, choć niektórzy ryzykują, idąc wzdłuż ruchliwej 240-tki, koroną drogi! Taka nieroztropność, spacer może się zakończyć tragicznie!

W tym przypadku, przydałby się policyjny raport, skierowany do właściwych osób odpowiedzialnych za to niedbalstwo.


(red.)

admin

Next Post

Samorządowcy i "Deklaracja przeciw mowie nienawiści", czyli... kto nie jest z nami, ten jest...?

pon Sty 22 , 2018
Namnożyło się ataków na biura posłów Prawa i Sprawiedliwości, poprawność polityczna wymusza powoli i u nas „odpowiednie” zachowania wobec obcokrajowców, którzy ratują naszą gospodarkę wobec braku polskich rąk do pracy, a które wybrały inne kraje, gdzie płacą za to samo znacznie godziwiej. Słowem, nowa moda przypełzła również do nas.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook